Najładniejszy składany telefon? Oppo Find N3 Flip

Składany telefon Oppo Find N3 Flip

Zostaliśmy zaproszeni na prezentacje nowego składanego telefonu Oppo Find N3 Flip. Co prawda mieliśmy okazję z niego korzystać zaledwie kilkanaście minut, ale chętnie podzielimy się z Wami pierwszymi wrażeniami.

Oppo Find N3 Flip – budowa

Biorąc telefon Oppo Find N3 Flip do ręki od razu czujemy, że to smartfon świetnie wykonany. Obudowa z wysokiej jakości plastiku jest otoczona aluminiową ramką. Oppo Find N3 Flip to telefon bardzo ładny. Ja do testów upodobałem sobie kolor złoty, a dostępne są jeszcze czarny i różowy.

Producent deklaruje, że zawias odpowiadający za składanie telefonu wytrzyma 600.000 ponownych otworzeń i zamknięć. Po złożeniu smartfona nie ma żadnej szpary. Zawias wydaje się być solidnie wykonany.

Telefon Oppo Find N3 Flip

Po prawej stronie telefonu Oppo Find N3 Flip został umieszczony suwak z trzema pozycjami, przy pomocy którego możemy szybko wybrać czy telefon ma być całkowicie wyciszony, w trybie wibracji czy w normalnym trybie dzwonka.

Oppo Find N3 Flip budowa

Najbardziej wyróżniającym się elementem obudowy jest oczywiście wystająca wyspa aparatów. Wygląda świetnie! 3 obiektywy zostały umieszczone na okręgu.

Oppo Find N3 Flip – zewnętrzny ekran

Na zewnątrz Oppo Find N3 Flip ma pionowy ekran, który pokrywa około połowę powierzchni klapki. Ekran ten ma wielkość 3.26″ cala i rozdzielczość 382 x 720 pikseli co daje 250 pikseli na cal. Jest ostry i jasny. Wyświetlacz wprawdzie pokrywa znacznie mniejszą część klapki w telefonach Motorola Razr 40 Ultra czy Samsung Galaxy Z Flip 5, ale producent tłumaczy to tym, że większość aplikacji i tak uruchamia się proporcji 16×9. Co za tym idzie korzystanie z ekranu pionowego Oppo (a nie poziomego jak w Samsungu czy Motoroli) może być wygodniejsze i dawać więcej realnej przestrzeni użytkowej.

Ekrany składanych telefonów

Ekran zewnętrzny Oppo Find N3 Flip pozwala jedynie na uruchomienie na nim dedykowanych aplikacji tj. nie ma możliwości wyświetlenia aplikacji banku czy gier. Aplikacji, które działają na zewnętrznym ekranie, jest całkiem sporo m.in. Spotify, Wiadomości, Telefon, Rejestrator dźwięku, Aparat, Alarm, TikTok i wiele innych. Obecnie dostępnych jest ponad 80 apek na zewnętrzny ekran.

Składany telefon Oppo Find N3 Flip

Na zewnętrznym ekranie smartfona Oppo Find N3 Flip możemy korzystać też ze specjalnie przygotowanego tamagotchi, czyli zwierzaka. Ten będzie się bawił i cieszył przy każdym odblokowaniu. Zwierzaków do wyboru jest kilka m.in. panda, królik, pingwin czy kotek.

Oppo Find N3 Flip – wewnętrzny ekran

Po otwarciu telefonu naszym oczom ukazuje się ogromny ekran o wielkości 6.8″ cala i rozdzielczości 1080 x 2520 pikseli. Ekran to AMOLED o jasności 1200 nitów (typowa; szczytowa do 1600) z HDR10+. Na górze umieszczono łezkę w której znajduje się aparat przedni. Choć z tej kamerki pewnie mało kto będzie korzystać. W końcu można robić zdjęcia selfie przy pomocy tylnych aparatów.

Ekran Oppo Find N3 Flip

Wybrzuszenie w miejscu zgięcia ekranu jest praktycznie niewidoczne i niewyczuwalne podczas używania smartfona. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że korzystałem z nowego telefonu. Nie wiem jak zwiększy się wyczuwalność fałdki po kilku tysiącach złożeń.

Oppo Find N3 Flip – działanie

Telefon Oppo Find N3 Flip działa na systemie Android 13, a właściwie na autorskiej nakładce Oppo – ColorOS 13.2. Wewnątrz smartfona mamy procesor Mediatek Dimensity 9200 oraz 12 GB pamięci RAM. Telefon posiada 256 GB pamięci na dane użytkownika.

Smartfon Oppo Find N3 Flip

Oppo Find N3 Flip działa płynnie. Producent zapewnia 4 lata aktualizacji systemu Android oraz 5 lat aktualizacji bezpieczeństwa.

Smartfon posiada DualSIM z eSIM. Bateria ma pojemność 4300 mAh i można ją ładować 44-watową ładowarką (dołączona do telefonu).

Oppo Find N3 Flip – aparaty

Jedną z najważniejszą nowości w Oppo Find N3 Flip są trzy tylne aparaty. Jest to pierwszy smartfon typu Flip z aż trzyma aparatami z tyłu smartfona.

Aparaty Oppo Find N3 Flip

Niestety aparatów nie udało mi się przetestować podczas obcowania z telefonem. Zostawiam Wam więc specyfikacje techniczną.

  • Tylny aparat główny: 50MPix: f/1.8; kąt widzenia 84°; AF, optyczna stabilizacja obrazu
  • Tylny aparat zoom: 32MPix: f/2.0; kąt widzenia 49°; AF
  • Tylny aparat szerokokątny: 48MPix; f/2.2; kąt widzenia 114°; AF
  • Aparat przedni: 32MPix; f/2.4; kąt widzenia 90°; AF

Oppo Find N3 Flip – gdzie kupić?

Oppo Find N3 Flip

Telefon Oppo Find N3 Flip nie jest oficjalnie dostępny w polskiej dystrubucji. Jednak zapewne kupicie go w zagranicznych sklepach oferujących wysyłkę do Polski. Mimo, że telefonu nie ma w polskiej dystrybucji, to Oppo Find N3 Flip posiada system w języku polskim.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne