Chłopak został oszukany, a policja nie chce wszcząć postępowania

Oszustwo przez Internet Kraków karta graficzna

Młody chłopak z Krakowa chciał kupić kartę graficzną przez Internet, został oszukany, a policja odmawia wszczęcia postępowania. Dlaczego? Zacznijmy od początku.

Chłopak znalazł na Allegro Lokalnie kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 4070 Ti w cenie 1999 zł. Sprzedawca nalegał na odbiór osobisty, bo zależało mu na czasie. Chłopak jednak mieszkał dość daleko od niego, dlatego zdecydowali się na przesyłkę. Do transakcji doszło poza serwisem, ponieważ sprzedający miał podpięty stary rachunek bankowy. Chłopak przelał więc pieniądze. W tym momencie kontakt ze sprzedającym się urwał.

Oszustwo Allegro Lokalnie karta graficzna

Chłopak zgłosił sprawę na policję przedstawiając dowody. Ta jednak odmówiła mu nawet wszczęcia postępowania. Jako powód podano, że kupujący znał ryzyko zakupu przez Internet towaru w niskiej cenie. Czy zatem jeżeli ktoś sprzedaje towar w niskiej cenie, to ma licencję na oszukiwanie innych i bycie bezkarnym?

Oszustwo Allegro Lokalnie tania karta graficzna

Moim zdaniem to nadal jest wyłudzenie pieniądze i postępowanie powinno się przynajmniej rozpocząć. A co Wy sądzicie? Dajcie znać w komentarzu.

Patryk Czopor sprawa karta graficzna

Więcej o groźnych oszustwach internetowych przeczytacie w naszym dziale cyberbezpieczeństwo.

Źródło informacji: https://wykop.pl/link/7429961/zostalem-oszukany-polska-policja-odmawia-wszczecia-postepowania

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne