Czy opłaca się wynająć telefon zamiast go kupować?

wynajem telefonu Phox

Kupić telefon, wziąć na raty, czy wynająć w firmie Phox.pl? To pytanie staje przed każdym, kto chce zmienić swój telefon na nowszy lub po prostu kupić pierwszy smartfon. Decyzja nie jest łatwa, a wybór zależy przede wszystkim od naszych potrzeb, preferencji i sytuacji finansowej. W tym artykule postaramy się przedstawić plusy i minusy każdego z tych rozwiązań, aby pomóc w podjęciu decyzji.

Kupno telefonu to nie mały wydatek. Ceny nowych modeli często przekraczają 5000 złotych. Nie każdy jest w stanie od razu wydać taką kwotę. Warto jednak pamiętać, że posiadanie własnego telefonu daje nam pewne korzyści jak np. możliwość późniejszej odsprzedaży urządzenia i dalszą wolność finansową. Jednak wiele osób nie dysponuje taką kwotą, a jednocześnie chce korzystać z najlepszych urządzeń.

wynajem telefonu koszty

Drugą opcją jest wzięcie telefonu na raty. Wiele sklepów oferuje taką możliwość, dzięki której możemy rozłożyć koszt na raty i nie odczuć tak bardzo dużego obciążenia finansowego. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku zawsze płacimy więcej niż wartość telefonu. Raty są dodatkowo obciążone odsetkami, co sprawia, że łączna kwota, jaką zapłacimy, jest wyższa niż w przypadku zakupu za gotówkę. Ryzykiem jest również to, że w przypadku kiedy nasza sytuacja finansowa stanie się nagle mniej stabilna, wciąż musimy płacić wysokie raty. Jeżeli przestaniemy spłacać raty, to telefon zostanie zablokowany, naliczone zostaną nam wysokie odsetki (przez co kwota spłaty może być kilkukrotnie wyższa!), a my zostaniemy wpisani do BIK i BIG (przez co w przyszłości możemy mieć problemy z innymi ratami, pożyczkami, umowami abonamentowymi itd.).

telefon na raty

Wynajem telefonu – jakie ma wady i zalety?

Wynajem telefonu to opcja, która w Polsce zyskuje na popularności. Jest to atrakcyjna oferta dla osób, które chcą mieć dostęp do najnowszych modeli, ale nie posiadają dużej ilości gotówki, aby przeznaczyć jej na zakup urządzenia.

wynajem telefonu Phox

Firma Phox.pl to jeden z liderów w dziedzinie wynajmu telefonów na polskim rynku. Oferta tej firmy obejmuje najnowsze modele sprzętu, zarówno od producentów z górnej półki, jak i tańsze modele. W wynajmie telefonu, za niewielką miesięczną opłatą, mamy dostęp do sprzętu najwyższej klasy, który możemy wymienić na nowszy model, gdy tylko stary przestanie nam odpowiadać.

Phox.pl – przykładowe ceny urządzeń

wynajem telefonu cena

Ile kosztuje wynajem telefonu w firmie Phox.pl?

  • Nowy iPhone 14 – 219 zł miesięcznie (cena zakupu 5199 zł).
  • Nowy iPhone 13 – 199 zł miesięcznie (cena zakupu 4499 zł).
  • Nowy Samsung Galaxy Z Flip 4 – 179 zł miesięcznie (cena zakupu 4299 zł).
  • Nowy Samsung Galaxy S23 – 209 zł miesięcznie (cena zakupu 4599 zł).
  • Nowy Samsung Galaxy A33 5G – 99 zł miesięcznie (cena zakupu 1799 zł).

Możliwość wymiany urządzenia

Kupując telefon, zazwyczaj mamy go na własność i nie możemy go wymienić na nowszy model. Tj. zawsze można go sprzedać, a następnie kupić nowszy, ale to wiąże się z dołożeniem pieniędzy. Używanego iPhone 13 sprzedamy za około 3000 zł, aby stać się posiadaczem iPhone 14, będziemy musieli dołożyć około 2200 zł.

wymiana telefonu wynajem

W przypadku wynajmu telefonu z firmy Phox.pl, mamy możliwość wymiany urządzenia na inny model w każdej chwili. Jeżeli chcemy zwrócić telefon i dłużej go już nie wynajmować, to płacimy 149 zł. I jeżeli chcemy, to odrazu możemy wybrać sobie kolejny telefon i go wynająć. Oczywiście nie musimy. Możemy po prostu zakończyć umowę. Dzięki temu, jeżeli tylko chcemy, to mamy dostęp do najnowszych technologii.

Bezpieczeństwo finansowe

lepiej kupić czy wynająć telefon

W przypadku zakupu telefonu, często musimy korzystać z kredytów lub pożyczek, co wiąże się z ryzykiem niezdolności finansowej lub problemów ze spłatą rat. Wynajem telefonu w firmie Phox.pl pozwala nam uniknąć tych problemów, ponieważ nie musimy korzystać z kredytów lub pożyczek. Dodatkowo, w razie problemów finansowych, można w każdej chwili zrezygnować z usługi wynajmu telefonu. Cena za “zwrot” telefonu i zakończenie wynajmu wynosi 149 zł. Potem już nie ponosimy żadnych kosztów.

Szeroki wybór urządzeń

wynajem telefonu phox

Firma Phox.pl oferuje szeroki wybór telefonów, co pozwala na wybór urządzenia, które idealnie odpowiada naszym potrzebom. Bez względu na to, czy potrzebujemy telefonu z dużym ekranem, dobrą jakością zdjęć czy też długim czasem pracy na baterii, na pewno znajdziemy w ofercie Phox.pl urządzenie spełniające nasze wymagania.

Bezpłatna naprawa

wynajem telefonu naprawa

W przypadku wynajmu telefonu z firmy Phox.pl, możemy liczyć na pełną opiekę serwisową. Firma zapewnia szybką naprawę urządzenia w przypadku awarii. Jeżeli zdecydujemy się na zakup telefon, to jeżeli go uszkodzimy np. zbijemy ekran, to będziemy musieli ponieść wysokie koszty wymiany wyświetlacza (około 1500 zł). Firma Phox.pl oferuje jedną darmową naprawę rocznie.

Ekologia

ekologia

Jeżeli chcecie płacić jeszcze mniej za wynajem telefonu lub/ i  jesteście eko, to firma Phox stawia również mocno na środowisko. Możecie wynająć również telefony pochodzące z 14 dniowych zwrotów bez podania przyczyny oraz odnowione (refurbished).

Jak działa wynajem telefonu od Phox.pl?

wynajmowanie telefonu zamiast kupowania

Po zamówieniu wybranego telefonu przez stronę internetową i opłaceniu pierwszego miesiąca, pod wskazany przez Was adres zapuka pan kurier z telefonem. Dalej nie musicie się już o nic martwić – dzięki podpiętej karcie płatniczej płatność zostanie pobrana automatycznie. Wam pozostaje cieszenie się telefonem.

Wynajem telefonu w Phox.pl – moja opinia

Wynająłem w firmie Phox.pl telefon iPhone 14. Płacę 219 zł miesięcznie. Uważam, że to bardzo atrakcyjna cena za smartfon kosztujący 5199 zł. Po premierze iPhone 15 z pewnością wymienię swojego iPhone 14 na iPhone 15. I to jest w tym najfajniejsze. Nie ponoszę wysokich kosztów, a zawsze mogę korzystać z najnowszych urządzeń mobilnych.

Phox telefony

Wynajmując telefon w firmie nie muszę się martwić, jeżeli mój telefon ulegnie uszkodzeniu. Kiedy zbije ekran, to firma Phox.pl bezpłatnie go naprawi.

iPhone 14 phox.pl

Jeżeli zastanawiacie się nam wynajmem telefon, to zdecydowanie warto rozważyć wynajem w firmie Phox.pl. Polecam.

Komenatarze

2 komentarze. Zostaw komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne