Jak robić piękne zdjęcia w słoneczny dzień?

zdjęcie portretowe

Wiele osób sądzi, że słoneczny dzień to idealna pogoda na zdjęcia. Prawda jest zupełnie inna. Zdjęcia robione w słońcu zazwyczaj wychodzą bardzo słabo i do niczego się nie nadają. Twarz zazwyczaj jest częściowo przepalona i prześwietlona, a częściowo niedoświetlona przez cień. Przez to wszystko buzia modelki / modela / osoby, która pozuje do zdjęcia wygląda słabo. Zobaczcie przykład poniżej.

przepalone zdjęcie w słoneczny dzień

Jednak jest sposób, aby w słoneczny dzień robić piękne zdjęcia. Jest on banalnie prosty. Znajdźcie miejsce, w którym jest cień. Dzięki temu na twarz modelki będzie padać jednolite światło. Całość jest równomiernie oświetlona, dzięki czemu wygląda ślicznie.

Drugim sposobem na piękne zdjęcie podczas słonecznego dnia jest fotografowanie pod słońce. Jednak jeżeli robicie zdjęcia pod słońce to warto znać jeden prosty trick, który odmieni Wasze zdjęcia – obniżenie czerni. Opisałem go wcześniej – zdjęcia pod słońce.

@techmatepl

⭐️ Piękne zdjęcia w słoneczny dzień ☀️ #photography #photographer #fotografia #fotograf #zdjęcia #photo #lifehacks #lifehack #lifehacki #ciekawostka

♬ What If (I Told You I Like You) – Johnny Orlando & Mackenzie Ziegler

Dobrą pogodą do zdjęć jest też dzień pochmurny. Wtedy światło pada równomiernie na całą twarz i foty wychodzą fajnie.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne