Co oznacza to dziwne powiadomienie na Facebooku?

Facebook Planujemy dla Ciebie nowe funkcje SI. Dowiesz się, jak wykorzystujemy Twoje informacje

Czy Wy też dostaliście to dziwne powiadomienie na Facebooku „Planujemy dla Ciebie nowe funkcje SI. Dowiesz się, jak wykorzystujemy Twoje informacje.” O ono oznacza?

Powiadomienie „Planujemy dla Ciebie nowe funkcje SI. Dowiesz się, jak wykorzystujemy Twoje informacje.” oznacza, że Facebook będzie używał Waszego wizerunku do tworzenia modeli sztucznej inteligencji generującej obrazy. Będzie przetwarzał zdjęcia, miejsca, tła, opisy, a następnie na nich zarabiał.

Ponadto Meta (właściciel Facebooka) będzie wykorzystał treści Waszych postów i komentarzy, aby stworzyć własne modele językowe sztucznej inteligencji przewidujące do napisze użytkownik.

Jak zablokować dostęp do moich zdjęć sztucznej inteligencji na Facebooku?

Dobra informacja jest jednak taka, że możecie się nie zgodzić na wykorzystanie Waszych treści przez Meta AI, Facebooka, Instagram i WhatsApp. Nie mówi tu o żadnym łańcuszku.

Facebook Planujemy dla Ciebie nowe funkcje SI

Aby zablokować sztucznej inteligencji Meta AI dostęp do swoich zdjęć i treści trzeba wypełnić specjalny formularz. Oto link: https://www.facebook.com/help/contact/6359191084165019.

Facebook nowe funkcje SI

Wystarczy, że wybierzcie swój kraj i wpiszcie e-mail powiązany ze swoim kontem i napiszcie krótkie uzasadnienie. Ja w polu “W jaki sposób takie przetwarzanie wpływa na Ciebie?” wpisałem to: Zgodnie z Rozporządzeniem Unii Europejskiej 2016/679 nie zgadzam się na wykorzystanie mojego wizerunku i treści do nauki modeli sztucznej inteligencji.

Facebook dziwne powiadomienie

Po kilku minutach otrzymałem pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku – Facebook nie będzie używał moich danych do szkolenia AI.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne