To rewolucja na rynku płatności! PayEye pozwala płacić za zakupy oczami. Postanowiłem sprawdzić jak działają płatności okiem PayEye i co trzeba zrobić żeby z nich skorzystać. No i najważniejsze ile kosztuje PayEye – cennik. Jak się płaci okiem? Czy płatności okiem są wygodne?
PayEye – płacenie okiem – rejestracja
Zaczynamy od założenia konta w aplikacji. Podajemy swoje dane, potwierdzamy przy pomocy telefonu oraz adresu e-mail. Aplikacja wymaga wysłania zdjęcia dowodu osobistego – jednak obecnie większość aplikacji związanych z finansami i przechowywaniem pieniędzy tego wymaga.
Następnie trzeba zeskanować swoje oczy. Tutaj pozytywne zaskoczenie, ponieważ nie trzeba jechać do siedziby firmy PayEye – oko można zeskanować w dowolnym miejscu, gdzie można płacić okiem. Pracownicy kawiarnii do której przyszedłem, żeby ze skanować oczu po usłyszeniu “Dzień dobry, chciałem zeskanować swoje oczy do systemu PayEye” byli zaskoczeni i wyglądali jakby to robili pierwszy raz. Samo zeskanowanie oczu trwa mniej niż 30 sekund.
Po zeskanowaniu oczu trzeba doładować konto w aplikacji. Pieniądze dodajemy przy pomocy szybkiego przelewu, BLIK lub zwykłego przelewu środków. Następnie te pieniądze możemy wykorzystywać do opłacenia zakupów.
Płacenie okiem PayEye – pierwsze wrażenia
Za każdym razem kiedy robiłem zakupy i mówiłem sprzedawcy, że “zapłacę oczami PayEye”, to sprzedawcy byli w szoku. Po chwili zastanowienia jednak za każdym razem udało odnaleźć się specjalny terminal. Sama płatność oczami jest wygodna. Terminal skanujący tęczówkę oka należy ustawić w odpowiedniej odległości od oczu, odczekać kilka sekund na zeskanowanie oczu i gotowe – po chwili pojawia się potwierdzenie płatności.
Za dużą pochwałę zasługuje aplikacja PayEye. Korzystałem z apki PayEye na iPhone i działa ona świetnie. Nie sprawiała żadnych problemów. W aplikacji znajdziemy historię naszych płatności oraz mapę z miejscami w których możemy płacić oczami. Miejsc obsługujących PayEye jest całkiem sporo, natomiast oczywiście ilość jest znacznie miejsca niż oferujących płatności kartą bankową.
PayEye cennik – podsumowanie
Prowadzenie konta PayEye jest darmowe. Od płatności nie są pobierane żadne prowizje. Co więcej niektóre sklepy oferują specjalne promocje i rabaty dla płacących oczami PayEye.
PayEye płatności okiem – podsumowanie
PayEye to dla mnie rewolucja w płatnościach. Dlaczego? Po raz pierwszy możemy zrobić zakupy nie mają ze sobą nic. Dosłownie nic. Nie trzeba zabierać karty płatniczej, nie trzeba zabierać telefonu, nie trzeba mieć breloczka płatniczego. Można nie puste kieszenie i kupować rzeczy. To moim zdaniem znacznie fajniejsze rozwiązanie niż wszczepianie sobie chipów NFC.
Do tego założenie konta, korzystanie z konta i płacenie PayEye jest darmowe. Mi to pasuje! Usługa jest obecnie dostępna w wielu sklepach, lokalach, restauracjach i punktach usługowych we Wrocławiu. Niestety obecnie tylko we Wrocku. Z niewiadomych dla mnie przyczyn obecnie PayEye nie jest dostępne w innych miastach. A szkoda. Widzę w PayEye ogromny potencjał jak tylko zacznie pojawiać się w innych miastach.
Ah, zapomniałem jeszcze, że PayEye to polski start-up. Ja zawsze trzymam mocno kciuki za rozwój polskich biznesów!