Testuje płacenie za zakupy oczami – PayEye

płatność okiem

To rewolucja na rynku płatności! PayEye pozwala płacić za zakupy oczami. Postanowiłem sprawdzić jak działają płatności okiem PayEye i co trzeba zrobić żeby z nich skorzystać. No i najważniejsze ile kosztuje PayEye – cennik. Jak się płaci okiem? Czy płatności okiem są wygodne?

PayEye – płacenie okiem – rejestracja

payeye

Zaczynamy od założenia konta w aplikacji. Podajemy swoje dane, potwierdzamy przy pomocy telefonu oraz adresu e-mail. Aplikacja wymaga wysłania zdjęcia dowodu osobistego – jednak obecnie większość aplikacji związanych z finansami i przechowywaniem pieniędzy tego wymaga.

payeye rejestracja

Następnie trzeba zeskanować swoje oczy. Tutaj pozytywne zaskoczenie, ponieważ nie trzeba jechać do siedziby firmy PayEye – oko można zeskanować w dowolnym miejscu, gdzie można płacić okiem. Pracownicy kawiarnii do której przyszedłem, żeby ze skanować oczu po usłyszeniu “Dzień dobry, chciałem zeskanować swoje oczy do systemu PayEye” byli zaskoczeni i wyglądali jakby to robili pierwszy raz. Samo zeskanowanie oczu trwa mniej niż 30 sekund.

płatność okiem

Po zeskanowaniu oczu trzeba doładować konto w aplikacji. Pieniądze dodajemy przy pomocy szybkiego przelewu, BLIK lub zwykłego przelewu środków. Następnie te pieniądze możemy wykorzystywać do opłacenia zakupów.

płacenie oczami

Płacenie okiem PayEye – pierwsze wrażenia

oko płacenie

Za każdym razem kiedy robiłem zakupy i mówiłem sprzedawcy, że “zapłacę oczami PayEye”, to sprzedawcy byli w szoku. Po chwili zastanowienia jednak za każdym razem udało odnaleźć się specjalny terminal. Sama płatność oczami jest wygodna. Terminal skanujący tęczówkę oka należy ustawić w odpowiedniej odległości od oczu, odczekać kilka sekund na zeskanowanie oczu i gotowe – po chwili pojawia się potwierdzenie płatności.

płacenie oczami

Za dużą pochwałę zasługuje aplikacja PayEye. Korzystałem z apki PayEye na iPhone i działa ona świetnie. Nie sprawiała żadnych problemów. W aplikacji znajdziemy historię naszych płatności oraz mapę z miejscami w których możemy płacić oczami. Miejsc obsługujących PayEye jest całkiem sporo, natomiast oczywiście ilość jest znacznie miejsca niż oferujących płatności kartą bankową.

payeye płacenie oczami

PayEye cennik – podsumowanie

Prowadzenie konta PayEye jest darmowe. Od płatności nie są pobierane żadne prowizje. Co więcej niektóre sklepy oferują specjalne promocje i rabaty dla płacących oczami PayEye.

payeye aplikacja

PayEye płatności okiem – podsumowanie

PayEye to dla mnie rewolucja w płatnościach. Dlaczego? Po raz pierwszy możemy zrobić zakupy nie mają ze sobą nic. Dosłownie nic. Nie trzeba zabierać karty płatniczej, nie trzeba zabierać telefonu, nie trzeba mieć breloczka płatniczego. Można nie puste kieszenie i kupować rzeczy. To moim zdaniem znacznie fajniejsze rozwiązanie niż wszczepianie sobie chipów NFC.

płacenie okiem

Do tego założenie konta, korzystanie z konta i płacenie PayEye jest darmowe. Mi to pasuje! Usługa jest obecnie dostępna w wielu sklepach, lokalach, restauracjach i punktach usługowych we Wrocławiu. Niestety obecnie tylko we Wrocku. Z niewiadomych dla mnie przyczyn obecnie PayEye nie jest dostępne w innych miastach. A szkoda. Widzę w PayEye ogromny potencjał jak tylko zacznie pojawiać się w innych miastach.

payeye jakie miasta

Ah, zapomniałem jeszcze, że PayEye to polski start-up. Ja zawsze trzymam mocno kciuki za rozwój polskich biznesów!

Komenatarze

Komentarze są widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Zobacz też…

Popularne
Menu