PlayStation 5 Slim – test i wszystko o nowej konsoli

PlayStation 5 Slim

Na rynek trafiła właśnie nowa wersja konsoli PlayStation 5? Czym się różni? Czy warto kupić PlayStation 5 Slim czy może standardową wersję?

Czym się różni PlayStation 5 Slim od zwykłego PlayStation 5?

PlayStation 5 Slim od zwykłego PlayStation 5 różni się przede wszystkim wyglądem. PlayStation 5 Slim jest o 30% mniejsza i 18% lżejsza od standardowej wersji. Dodatkowo PlayStation 5 Slim ma odłączany napęd Blu-Ray. PlayStation 5 Slim posiada 1000 GB miejsca na gry, a PlayStation 5 Fat posiada 825 GB miejsca na gry.

PlayStation 5 i PlayStation 5 Slim porównanie
PlayStation 5 i PlayStation 5 Slim – porównanie

Obie konsole – PlayStation 5 Slim i standardowe PlayStation 5 posiadają dokładnie taką samą wydajność i zaoferują taką samą grafikę w grach. Na obu konsolach będą działać te same gry.

PlayStation 5 i PlayStation 5 Slim - różnice
PlayStation 5 i PlayStation 5 Slim – różnice

PlayStation 5 Slim – wygląd

PlayStation 5 Slim wygląda bardzo ładnie. Konsola ma bardzo kosmiczny kształt.

PlayStation 5 Slim wygląd

Z przodu PlayStation 5 znajdują się 2 porty USB-C.

PlayStation 5 Slim czy warto

Z tyłu konsoli mamy dwa porty USB 3.0, port Ethernet do połączenia sieciowego, port HDMI by podłączyć konsolę do telewizora i gniazdo zasilania.

PlayStation 5 Slim tył

Z boku konsoli PlayStation 5 Slim mamy napęd Blu-Ray, który można łatwo odłączyć. Trzeba przyznać, że napęd optyczny dość mocno wystaje.

PlayStation 5 Slim odłączany napęd

PlayStation 5 Slim – porównanie rozmiaru

Sądziłem, że wersja Slim konsoli PlayStation 5 będzie sporo mniejsza od tej standardowej. Zobaczcie porównanie rozmiaru ze zwykłą wersją PlayStation 5. Konsola jest wciąż dość duża.

PlayStation 5 Slim i PlayStation 5 rozmiar
PlayStation 5 Slim i PlayStation 5 – porównanie rozmiaru

W porównaniu z konsolami PlayStation 3 Slim i PlayStation 4 Slim, nowa wersja PlayStation 5 Slim jest znacznie większa od nich.

Porównanie rozmiarów konsol PlayStation
Porównanie rozmiarów konsol PlayStation

PlayStation 5 Slim – co w opakowaniu?

PlayStation 5 Slim

W opakowaniu razem z PlayStation 5 znajdziemy pada do grania, kabel zasilający, kabel HDMI, kabel USB-C i mini-stojaki do konsoli.

PlayStation 5 Slim – cena

PlayStation 5 Slim budowa

PlayStation 5 Slim kosztuje w Polsce 2699 zł. Jest więc droższe niż standardowe PlayStation 5, które można kupić już za 1999 zł.

PlayStation 5 Slim czy zwykłe PlayStation 5 – co wybrać?

PlayStation 5 Slim czy warto

PlayStation 5 Slim oferuje taką samą wydajność jak PlayStation 5. Na obu konsolach zagracie w te same gry. Grafika będzie wyglądać tak samo. PlayStation 5 Slim ma jedynie inny wygląd i nieco większy dysk (Slim: 1000 GB, a zwykła Fat: 825 GB). PlayStation 5 Slim kosztuje w Polsce 2699 zł, a zwykłą wersję można kupić na promocjach za 1999 zł. Biorąc pod uwagę, że rozmiar konsol jest podobny, to polecam wybrać zwykłe PlayStation zamiast wersji Slim. W ten sposób oszczędzicie około 700 zł.

PlayStation 5 Slim recenzja

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne