Jak zmienić telefon w komputer?

Jak zmienić telefon w komputer

Czy wiecie, że z telefonu można zrobić komputer z monitorem, myszką i klawiaturą? Jak zmienić telefon w   praktycznie normalny komputer? W 2022 nie trzeba już w ogóle kupować komputera – wystarczy do telefonu podpiąć monitor, myszkę i klawiaturę!

Samsung Dex – co to?

samsung dex co to

Samsung Dex umożliwią zmienienie telefonu w komputer. Po podłączeniu telefonu do monitora wykorzystując adapter z USB-C na HDMI będziemy mogli korzystać z telefonu niczym z komputera (również wykorzystując myszkę i klawiaturę).

Huawei Easy Projection – co to?

Huawei Easy Projection co to

Huawei Easy Projection to funkcja pozwalająca korzystać z telefonu niczym z komputera. Za pomocą adaptera USB-C na HDMI podłączamy do telefonu monitor. Do telefonu lub adaptera podłączamy również klawiaturę i myszkę. Dzięki temu możemy korzystać z telefonu podobnie do komputera – mamy pulpit, wiele okien jednocześnie itd..

Samsung Dex – lista telefonów

Samsung Dex adapter

Przyznam, że ja nie wiedziałem o tej funkcji, a działa ona świetnie. Na telefonach Samsung funkcja pozwalająca zmienić telefon w komputer nazywa się Samsung Dex. Funkcja Samsung Dex jest dostępna na smartfonach:

 • Samsung Galaxy S9 / S9+
 • Samsung Galaxy S10 /S10+/ S10e
 • Samsung Galaxy S20 / S20+ / S20 Ultra
 • Samsung Galaxy S21 / S21+ / S21 Ultra
 • Samsung Galaxy S22 / S22+ / S22 Ultra
 • Samsung Galaxy Note 8
 • Samsung Galaxy Note 9

Huawei Easy Projection – lista telefonów

Telefonu Huawei również można zmienić w komputer do którego podłączymy monitor, klawiaturę i myszkę. Funkcja nazywa się Huawei Easy Projection lub po polsku Huawei Łatwa Projekcja. Oto lista wspieranych urządzeń:

 • Huawei Mate 10
 • Huawei Mate 10 Pro
 • Huawei Mate 20
 • Huawei Mate 20 Pro
 • Huawei P20
 • Huawei P20 Pro
 • Huawei P30
 • Huawei P30 Pro
 • Huawei P40
 • Huawei P40 Pro
 • Honor Note 10
 • Honor View 20

Jak zrobić z telefonu komputer z monitorem?

Wszystko czego potrzebujecie, aby zrobić z telefonu komputer to adapter z USB-C na HDMI, żeby podłączyć monitor do telefonu. Ja za przejściówkę, którą wykorzystałem w tym artykule, zapłaciłem 49 złotych.

Kup adapter z USB-C na HDMI

 1. Połączcie kablem HDMI adapter i monitor.
  jak podłączyć telefon do monitora
 2. Wepnijcie do portu USB-C w adapterze ładowarkę do swojego telefonu.
  jak podłączyć monitor do telefonu
 3. Podłączcie ładowarkę z adapterem do prądu.
  usb-c hdmi
 4. Podłączcie myszkę do telefonu przez Bluetooth lub kablem USB do adaptera.
 5. Podłączcie klawiaturę do telefonu przez Bluetooth lub kablem USB do adaptera.
  jak podłączyć klawiaturę do komputera
 6. Podłączcie adapter do telefonu.
  podłączanie monitora do telefonu
 7. Na telefonie wejdźcie z Centrum zarządzania i uruchomcie Samsung Dex lub Huawei Easy Projection.
  samsung dex
 8. Wybierzcie wyświetlanie na telewizorze lub monitorze.
  Huawei Easy Projection

Jak działa telefon podłączony do monitora?

Jak działa Samsung Dex? Jak działa Huawei Easy Projection? Po podłączeniu telefonu do monitora naszym oczom ukazuje się system podobny do Windows. Możemy normalnie zarządzać oknami przesuwając je w dowolne miejsce na ekranie.

Samsung Dex

Zarówno Samsung Dex, jak i Huawei Easy Projection pozwalają na jednoczesne korzystanie z kilku aplikacji. Możemy przełączać się między nimi niczym oknami otwartymi w systemie Windows.

Huawei Easy Projection

Nasze testy zaczynamy od przeglądarki internetowej Google Chrome i Opera. W obu przeglądarkach możemy mieć otwarte wiele kart niczym na komputerze. Strony internetowe na ekranie monitora wyświetlają się w wersji komputerowej. Odwiedziłem m.in. YouTube, Onet, WP, Facebook i wiele innych. Wszystko działa płynnie i bez zarzutu.

Microsoft Excel Mobile

Kolejna część mojego testu to pakiet Microsoft Office. Zarówno Microsoft Word, jak i Microsoft Excel mają trochę mniej funkcji od wersji komputerowej, jednak posiadają wszystkie najważniejsze funkcjonalności. Na komputerze zrobionym z telefonu można tworzyć prezentacje w Microsoft PowerPoint. Tutaj również mamy do czynienia z lekko okrojoną wersją. Natomiast jeżeli robicie zadania do szkoły lub pracy (i nie jesteście księgowymi, ani wydawcami książek) to pakiet Microsoft Office w wersji mobilnej w zupełności nam wystarczy. Jest też oczywiście obsługa plików w formacie PDF.

Microsoft Word Mobile

Po podłączeniu monitora do telefonu można odpalać wszystkie aplikacje, które mamy na telefonie. Działają Messenger, Telegram, WhatsApp, Discord i inne komunikatory. Na klawiaturze piszę się znacznie wygodniej niż na telefonie!

podłączenie monitora do telefonu

Ta informacja ucieszy wszystkich fotografów! Na trybie stacjonarnym działają edytory graficzne jak Adobe PhotoShop oraz Lightroom. Możemy wygodnie obraniać zdjęcia importując RAW. Odpalają się wszystkie aplikacje Adobe, które znajdziemy w Sklepie Google Play. Co więcej Adobe Lightroom oferuje dokładnie takie same możliwości co wersja programu na “prawdziwy” komputer.

jak podłączyć monitor do telefonu

Jak działają gry na Samsung Dex i Huawei Easy Projector? Działają! Wiele z nich ma wbudowaną obsługę klawiatury. Jeżeli lubicie gry strategiczne to napewno będziecie mieć dużo funu! Ja grałem sporo w Among Us, Worms i Asphalt. Próbowałem również odpalić Fortnite, ale gra nie działała poprawnie – tutaj obsługa myszki i klawiatury mogłaby znacząco wpłynąć na wynik.

gry samsung dex

Z rzeczy biurowych sprawdziłem również klienta poczty Microsoft Outlook. Wszystko działa elegancko. Obsługa jest tak samo wygodna jak na komputerze. Pliki multimedialne jak .mp4 można normalnie odtwarzać przy pomocy VLC Player.

Adapter USB-C HDMI do telefonu

Czy podłączenie telefonu do monitora ma szansę zastąpić zwykłe używanie komputera? Adapter USB-C na HDMI nie zastąpi w 100% komputera, ale wystarczy do podstawowych funkcji. Możecie dzięki temu wygodnie przeglądać internet, pisać wiadomości i używać pakietu Office na dużym ekranie. Pisanie prac do pracy i szkoły jest znacznie wygodniejsze na monitorze, niż na małym ekranie telefonu, jeżeli nie macie dostępu do komputera.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne