iPhone – nadchodzą podwyżki cen telefonów

iPhone podwyżka cen

W ciągu ostatnich kilku lat marka Apple zyskała sobie uznanie jako producent wysokiej jakości i zaawansowanych technologicznie urządzeń mobilnych. Niestety, wieści, które docierają do nas z rynku elektroniki, nie są zbyt optymistyczne dla przyszłych nabywców iPhone’ów. Wszystko wskazuje na to, że możemy się spodziewać podwyżek cen telefonów Apple.

Cena iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus ma zostać na dotyczasowym poziomie, co przełoży się na przystępność cenową telefonów z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Wzrosnąć ma cena modeli “Pro”. iPhone 15 Pro ma być droższy o 100 dolarów, a iPhone 15 Pro Max o 200 dolarów – w porównaniu z obecnymi cenami “czternastek pro”. Jak to się przełoży na Polskie ceny? Dziś iPhone 14 Pro Max kosztuje 7199 zł, więc najnowszy model iPhone 15 Pro Max pewnie będzie kosztował z 8500 zł. Czy to, aby trochę nie za drogo, drogie Apple?

iPhone 14 cena

Warto też wspomnieć, że poprzednia podwyżka cen iPhone’ów miała miejsce w 2022 roku, wraz z wprowadzeniem modeli iPhone 14 na rynek. Nie za dużo tych podwyżek cen?

Dlaczego ceny iPhone wzrosną?

Apple stale wprowadza innowacje do swoich urządzeń, aby zapewnić użytkownikom nowe funkcje i jeszcze lepszą wydajność. Jednak wprowadzenie nowych technologii, takich jak ekran OLED, 5G czy aparaty fotograficzne z rozbudowanymi możliwościami, wiąże się z wyższymi kosztami produkcji. Te innowacje mają na celu poprawę doświadczenia użytkownika, ale niestety wpływają również na ceny.

Źródło: https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2023/06/13/apple-iphone-15-pro-max-price-increases-new-iphone-release/

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne