Koniec zabierania prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h

prawo jazdy trybunał konstytucyjny

To koniec zabierania praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Dotychczas jeżeli kierowca przekroczył dopuszczalną dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, to policjanci z automatu zabierali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, które mówi, że zabieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym jest niezgodne z Konstytucją RP. Co za tym idzie, Policja nie będzie mogła już zabierać prawo jazdy w ten sposób. Oczywiście odradzam łamanie prawa.

Wątpliwości Trybunału Konstytucyjnego budził brak możliwości odwołania się od decyzji, brak sprawiedliwego sądu oraz możliwa niedokładność policyjnych urządzeń pomiarowych.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego możecie przeczytać na oficjalnej stronie TK: https://trybunal.gov.pl/postepowanie-i-orzeczenia/wyroki/art/12084-zatrzymanie-prawa-jazdy-w-przypadku-kierowania-pojazdem-z-predkoscia-przekraczajaca-dopuszczalna-o-wiecej-niz-50-kmh-na-obszarze-zabudowanym-lub-w-przypadku-przewozenia-osob-w-liczbie-przekraczajacej-liczbe-miejsc-okreslona-w-dowodzie-rejestracyjnym

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne