Jak sprawdzić czy ktoś podsłuchuje nasz telefon?

Przekierowanie połączeń i SMS na telefonie

Jak sprawdzić czy ktoś nas podsłuchuje albo ma dostęp do naszych wiadomości? Nie jest to metoda idealna. Nie wykryje Pegasusa, ani zaawansowanych narzędzi szpiegowskich, ale warto znać tą metodę.

Wielu cyberprzestępców, aby przejąć nasze dane, przekierowuje nasze wiadomości SMS i połączenia telefoniczne na swój telefon. Cyberprzestępcy w ten sposób mają oni dostęp do naszych połączeń telefonicznych i SMSów. Przydaje im się to do śledzenia nas lub choćby, aby przejąć kody potwierdzające do aplikacji bankowych czy social mediów.

Jak sprawdzić przekierowania połączeń i SMSów na telefonie?

Aby sprawdzić czy ktoś ustawił przekierowanie połączeń lub SMSów na naszym telefonie wpiszcie na klawiaturze  kod *#21# a następnie naciśnijcie zieloną słuchawkę (zadzwońcie pod ten numer).

Wpisanie tego kodu jest bezpłatne. Działa we wszystkich sieciach GSM i na każdym telefonie (zarówno na tych z systemem Android, iPhone’ach i pozostałych).

Kod *#21#

Wszystkie wartości powinny być opisane jako “nieprzekierowane’. Wtedy wiemy, że nikt nie przejmuje naszych wiadomości SMS i połączeń telefonicznych.

*#21# – co to za kod?

Wpisanie kodu *#21# na klawiaturze telefonu i wykonanie połączenia, powoduje wyświetlenie informacji na temat statusu przekierowań połączeń. Dowiemy się czy przekierowania są aktywne na naszym numerze telefonu. Skorzystanie z kodu jest bezpieczne i darmowe.

Przekierowanie połączeń GSM

Czy kod *#21# może wykryć podsłuch?

Czy wpisanie kodu *#21# może pomóc w wykryciu, czy telefon jest podsłuchiwany? Cyberprzestępcy najczęściej korzystają z bardziej zaawansowanych aplikacji i wirusów, aby podsłuchiwać nasz telefon. Kod *#21# jest najbardziej podstawowym narzędziem. Kod po prostu pokazuje informacje o przekierowaniach, które są aktywne w naszym telefonie.

Jeśli pod wpisaniu kodu *#21# zauważymy nieoczekiwane przekierowania połączeń w naszym telefonie, którego sami nie ustawialiśmy, to powinniśmy skontaktować się z operatorem telekomunikacyjnym w celu wyjaśnienia tej sytuacji.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne