Tanie i dobre słuchawki bezprzewodowe QCY T13

słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe stały się nieodłącznym elementem mojego codziennego życia. Umożliwiając mi słuchanie muzyki, słuchanie podcastów czy prowadzenie rozmów telefonicznych. Jednym z najnowszych produktów na rynku są słuchawki QCY T13, które oferują atrakcyjne funkcje w przystępnej cenie. Marka jest dość słabo znana na polskim rynku, dlatego tym bardziej zapraszam do mojej recenzji słuchawek bezprzewodowych QCY T13.

Kup QCY T13 białe

Kup QCY T13 czarne

Budowa słuchawek bezprzewodowych QCY T13

QCY T13 to bezprzewodowe słuchawki, które ładujemy odkładając je do pudełeczka, czyli tak zwane słuchawki TWS. Jeżeli chodzi o jakość wykonania pudełka ładującego QCY T13 to czuć, że plastik jest wyraźnie niższej jakości niż w słuchawkach typu premium. Ale drodzy czytelnicy, nie możecie oczekiwać, że sprzęt za około 100 zł będzie wykonany z tych samych materiałów, co sprzęt za ponad tysiąc złotych.

słuchawki bezprzewodowe QCY T13

Po otwarciu pudełeczka ładującego naszym oczom ukazują się głowni bohaterzy recenzji, czyli słuchawki. QCY T13 w boxie trzymają się pomocy mikro-magnesów. Te właśnie magnesy sprawiają, że podczas odkładania słuchawek do pudełka, szybko wskakują one na swoje miejsce. Pudełko ładujemy przy pomocy kabla USB-C, które znajdziemy w zestawie.

QCY T13 pudełko

Jeżeli chodzi o jakość wykonania samych słuchawek QCY T13 to jest naprawdę nieźle. Znacznie lepiej niż w przypadku pudełeczka. QCY T13 to słuchawki dokanałowe. W zestawie znajdziemy 3 pary gumek, dzięki czemu słuchawki dopasują się do każdego rozmiaru ucha.

tanie słuchawki TWS

Słuchawki bezprzewodowe QCY T13 są dobrze wykonane. Do tego są wygodne i trzymają się w uszach. Możecie w nich tańczyć, skakać albo robić fikołki, a one nie wypadają. Z tymi fikołkami to przyznam, że nie sprawdziłem, bo nie potrafię. Ale uprawiałem w nich sport i ani razu nie wypadły mi z uszu. Przy okazji budowy warto wspomnieć, że słuchawki QCY T13 nie są wodoodporne.

słuchawki bezprzewodowe QCY

Każda ze słuchawek jest wyposażona w dotykowy panel, dzięki któremu można sterować muzyką. Poprzez stuknięcie możemy włączyć kolejną / poprzednią piosenkę, zrobić pauzę w odtwarzaniu, zwiększyć / zmniejszyć głośność, włączyć / wyłączyć ANC itd..

Jakość brzmienia słuchawek QCY T13

Nie będę Wam mydlił uszu, że słuchawki za 100 zł brzmią jak AirPods Pro za 1500 zł, bo nie brzmią. Jednak jeżeli chcecie mieć bezprzewodowe słuchawki i macie na taki wydatek stówkę, to powinniście zainteresowanych się tym modelem, bo to bardzo sensowny wybór.

tanie słuchawki bezprzewodowe

Przechodząc do sedna – porozmawiajmy o brzmieniu słuchawek QCY T13. Bas jest całkiem niezły. Tony średnie i wysokie są raczej przeciętnej jakości. W całym zakresie dźwięku słychać, że słuchawki nie oddają pełnej dynamiki. Ale jak na słuchawki bezprzewodowe za około 100 zł, to QCY T13 brzmią wręcz świetnie.

Na QCY T13 słuchałem najróżniejszej muzyki – techno, rock, metal, rap. Słuchałem również kilku podcastów. I tego wszystkiego słuchało się przyjemnie. Nigdy nie miałem myśli, że coś brzmi źle. Tony nie są pełne, ale wszystko brzmi naprawdę spoko. Jasne nie są to AirPods Pro, ale wszystkie z QCY T13 słucha się przyjemnie.

QCY T13

Jakość rozmów telefonicznych na słuchawkach QCY T13 jest wysoka. Każda słuchawka ma 4 czułe mikrofony  wyposażone w przetworniki o średnicy 10 mm. Do tego T13 mają algorytm redukcji szumów otoczenia, dzięki czemu rozmowy telefoniczne, nawet kiedy w okół jest głośno, są bardzo komfortowe.

Aktywna redukcja szumu QCY T13

Byłem bardzo zaskoczony, kiedy dowiedziałem się, że słuchawki QCY T13 mają aktywną redukcję szumów. 4 mikrofony ukryte w każdej słuchawce na bieżąco wychwytują dźwięki otoczenia i dzięki algorytmowi wytwarzają odwrotną falę, co skutkuje tym, że dźwięki otoczenia są znacznie bardziej ciche.

słuchawki bezprzewodowe QCY ANC

Jeszcze bardziej zaskoczyło mnie to, że aktywna redukcja szumów (ANC) w słuchawkach QCY T13, które kosztują 100 zł, działa wręcz świetnie. Serio. Te słuchawki mają bardzodobre ANC, które można porównywać ze znacznie droższymi modelami słuchawek TWS. Wyciszenie ma moc aż 28 dB!

QCY T13

Jak to działa w praktyce? Na przykład idziecie sobie wzdłuż ruchliwej ulicy i możecie znacznie przyciszyć dźwięki otoczenia. Możecie słuchać wtedy muzy, a nie hałasu. Czyli dźwięki aut (lub cokolwiek innego) nie będą zakłócać enjoy’owania muzyki lub podcastów. ANC jest wręcz niezastąpione podczas rozmów, kiedy spacerujecie po miejskich ulicach. Rozmówca będzie w stanie komfortowo słuchać tego, co do niego mówicie.

QCY T13 – aplikacja do słuchawek

Aplikacja do słuchawek QCY T13 jest naprawdę świetna. Jakby to młodzież powiedziała – jest sztosem. Serio. Nie spodziewałem się, że tanie słuchawki będą mieć tak solidną apkę. Ale powiecie – po co do słuchawek w ogóle aplikacja. Otóż bardziej przydatna niż sądzicie!

QCY aplikacja

Najważniejszą funkcją aplikacji QCY jest dla mnie możliwość wyboru co ma się stać po stuknięciu w dotykowy panel na słuchawce. Możemy ustawić aż 6 funkcji. Samodzielnie wybieramy czy stuknięcie w jedną ze słuchawek ma pauzować utwór, przesuwać, zwiększać głośność itd.. Słowem możemy przypisać im jedną z wielu funkcji. Łącznie można przypisać słuchawkom aż 6 funkcji dotykowych. Dotknięcie każdej ze słuchawek jeden, dwa lub trzy razy może wywoływać wybrane przez nas działanie.

equalizer QCY

Kolejną funkcją darmowej aplikacji QCY jest możliwość ustawienia equalizera (korektora dźwięku). Producent przygotował nam kilka gotowych presetów do wyboru jak Rock, Pop, Bass itd.. Jeżeli jednak nie spodoba nam się żaden z nich, to możemy nawet stworzyć swój własny.

ANC QCY

Przy pomocy możemy aplikacji możemy również wybrać tryb działania ANC. Aktywną redukcję szumów można również wyłączyć przy pomocy apki. Po co w ogóle to wyłączać? Na przykład kiedy jedziecie rowerem i chcecie słyszeć co dzieje się na drodze w okół Was.

QCY znajdowanie słuchawek

W aplikacji przeznaczonej dla słuchawek QCY znajduje się również funkcja Znajdź, która ułatwia znalezienie słuchawek. Aplikacja wyświetla na mapie ostatnią znaną lokalizację słuchawek kiedy z nich korzystaliśmy. Możemy również nacisnąć przycisk Odtwarzanie dźwięku, co ułatwi nam znalezienie słuchawek kiedy zgubiliśmy je w mieszkaniu.

QCY T13 – jaki czas pracy na baterii?

QCY T13 opinie

Jak długo słuchawki bezprzewodowe QCY T13 pracują na jednym naładowaniu baterii? Na jednym naładowaniu słuchawek posłuchacie muzyki przez około 7-8 godzin. Po każdym zakończeniu słuchania odkładacie słuchawki do pudełka w którym zaczynają się ładować. W praktyce mało kto będzie w stanie rozładować te słuchawki, bo rzadko kiedy słucha się czegoś przez 8 godzin bez przerwy. Samo pudełeczko trzeba ładować co około 27-28 godzin słuchania. Podłączacie je na godzinę przez port USB-C i ponownie możecie słuchać 28 godzin. Są to wyniki bardzo satysfakcjonująca. Próżno szukać słuchawek w podobnej cenie, które będą mieć tak dobrą baterię.

Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe QCY T13?

słuchawki QCY

Jeżeli szukacie tanich słuchawek bezprzewodowych za około 100 zł, to zdecydowanie QCY T13 będą doskonałym wyborem. Słuchawki oferują niezłą jakość dźwięku, naprawdę dobre ANC, genialny czas pracy na baterii, a aplikacja dedykowana aplikacja oferuje bardzo dużo możliwości. Polecam.

Kup QCY T13 białe

Kup QCY T13 czarne

Komenatarze

2 komentarze. Zostaw komentarz

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne