Retro: Wspominamy Telegazetę

telegazeta

Dziś mam dla Was niezłe RETRO. Jeżeli jesteście trochę starsi i macie ochotę na odrobinę nostalgii lub wspomnień z dawnych czasów, to zapraszam Was do wspólnego obejrzenia Telegazety.

Telegazeta – co to?

telegazeta polsat

Telegazeta na świecie znana pod nazwą teletekst to dodatkowe informacje w postaci tekstu, które można wyświetlać podczas oglądania telewizji. Wciskamy guzik Text na pilocie i telegazeta wyświetla się na ekranie. Sterujemy sterujemy wciskając cyfry na pilocie. Każda wpisana komenda powinna mieć trzy cyfry np. 301, 101, 876.

teletext pilot

Telegazeta – do czego służyła?

Telegazeta miała wiele zastosowań. Telegazeta była popularna w czasach przed internetem. Można było na niej przeczytać informacje (niczym dziś na Onecie tyle że było znacznie mniej reklam), sprawdzić program TV, wstawić ogłoszenie (jak dziś na OLX).

program tv telegazeta

Na kanałach 101, 102, 103 itd.. najczęściej można było przeczytać informacje z kraju i świata. Na kanałach 301, 302, 303 itd.. najcześciej można było sprawdzić aktualny program telewizyjny.

telegazeta wiadomości

Dużą popularnością cieszyła się również giełda z ogłoszeniami. Za niewielką opłatą można było sprzedać samochód czy motocykl.

teletext

Wiele osób na telegazecie sprawdzało również horoskopy albo szukało miłości.

telegazeta horoskop

Co ciekawe przy pomocy telegazety wciąż można włączyć napisy dla niesłyszących.

telegazeta autogiełda

Telegazeta Online

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne