Autonomiczny robot dowożący jedzenie już w Polsce

Robot dostarczający jedzenie

Czy wiecie, że w Polsce jeżdżą autonomiczne roboty dostarczające jedzenie? Tak jest! Zamiast dostawców na rowerkach z plecakami czy kierowców aut, jedzenie dowozi słodki robot.

Jak przebiega dostawa jedzenia przez robota?

Robot o imieniu Mateusz dostarcza posiłki na odległość do 3 km od restauracji. Dostaniecie SMS, kiedy robot wyruszy z knajpy i kiedy będzie pod Waszymi drzwiami.

dostawa jedzenia przez robota

Kiedy robot dostarczający jedzenie będzie na miejscu w wiadomości SMS znajdziecie specjalny kod, który otworzy pokrywę, pod którą znajdziecie jedzenie. Dzięki temu macie pewność, że nikt nie podje Waszego obiadu. Miejsca jest naprawdę sporo, więc robot może posilić sporą domówkę.

Co jest bardzo dużym plusem, robot Mateusz posiada specjalny system ogrzewania, dzięki któremu posiłki dotrą gorące.

Jak długo zajmuje autonomicznemu robotowi dostawa jedzenia?

dostawa jedzenia przez robota

Robot autonomiczny dostarczający jedzenie jedzie dość wolno. Sprawdziłem na Google Maps i moje mieszkanie znajduje się 2.1 km od restauracji, w której zamawiałem jedzenie. Od wyruszenia robota w drogę, do dostawy pod drzwi upłynęło 55 minut. Wychodzi na to, że średnia prędkość robota to około 2.5 km/h. Wspaniali rowerzyści dostarczający jedzenie robią to zdecydowanie szybciej. Ale za to robot jest dużo większą atrakcją.

Jak działa robot dostarczający jedzenie?

Autonomiczny robot dostarczający jedzenie nazywa się tak naprawdę Delivery Couple. Robot dowozi jedzenie samodzielnie. Jednak dla bezpieczeństwa nad jego pracą czuwa operator.

Delivery Couple

Warto wspomnieć, że robot świetnie radzi sobie z nierówną powierzchnią, wyboistymi chodnikami, światłami, przejściami dla pieszych i podobnymi. Wow!

Warto jednak zaznaczyć, że robot dostarczający jedzenie Delivery Couple nie dostarczy jedzenia pod samo mieszkanie. Robot nie potrafi korzystać z wind, ani schodów. Żeby odebrać jedzenie od robota, należy spotkać się z nim przed blokiem.

W Polsce robot Delivery Couple działa dzięki współpracy firmy z marką Pyszne.pl (Sto2 Sp. z o.o.).

Jak złożyć zamówienie, żeby przywiózł je Wam robot?

Dostawa jedzenia robot autonomiczny

Znam tylko jedną restaurację, która dostarcza jedzenie przy pomocy autonomicznego robota. Knajpa nazywa się Mandal Express i mieści się w Warszawie – strona www: https://mandalaexpress.pl/ – nr telefonu: 22 468 89 79. Jest dostępna również w aplikacjach jak Pyszne.pl, Uber Eats, Glovo i podobnych. Aby mieć pewność, że Wasze jedzenie dostarczy robot, najlepiej zadzwonić i złożyć zamówienie telefonicznie.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne