250 000 zł kary dla rolnika za wysłanie emotki kciuka w górę

Like na Facebooku umowa rolnik

Ile może kosztować wysłanie jednej emotk lajka na Facebooku? Bardzo dużo. Nawet 250 000 zł. Dotkliwie o znaczeniu wiadomości na Messengerze przekonał się rolnik z Kanady.

Zaczęło się od tego, że handlarz lnu Kent Mickleborough wysyłał wiadomości do rolników, że chciałby kupić 86 ton lnu. Na ofertę odpowiedział rolnik Chris Achter. Rolnik zaczął negocjować warunki umowy.

Następnie handlarz wysłał rolnikowi umowę. Rolnik odpowiedział na nią wysyłając handlarzowi emotikonę kciuka w górę (like) poprzez komunikator Messenger. Rolnik uznał, że kciuk w górę będzie oznaczał potwierdzenie otrzymania umowy i zapozna się z nią później.

Handlarz jednak uznał, że emotka kciuka w górę oznacza akceptację umowy. Rolnik nie dostarczył lnu w terminie z umowy handlarzowi, więc handlarz pozwał go do sądu.

Następnie sędzia orzekł, że kciuk w górę oznaczał podpisanie umowy. Teraz rolnik musi zapłacić teraz 82 000 dolarów kanadyjskich (około 250 000 zł) kary handlarzowi za niewywiązanie się z umowy.

Czyli co? Przy pomocy emotki można podpisać umowę o mocy prawnej? Brzmi dziwnie. A co wy o tym sądzicie? Kto ma rację – rolnik czy handlarz? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: https://www.theguardian.com/world/2023/jul/06/canada-judge-thumbs-up-emoji-sign-contract

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne