Samsung Galaxy S21 – recenzja – czy warto kupić?

Samsung Galaxy S21

W tym roku Samsung zaprezentował nowe telefony z rodziny flagowców Galaxy. Są to Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra. Testy zaczynamy od podstawowego modelu Samsung Galaxy S21.

Samsung Galaxy S21 budowa

Samsung Galaxy S21 budowa

W tym roku Samsung zaszalał z designem. Jednym się to spodoba, drugim nie. Jest to kwestia gustu. Do mnie nowy design trafia. Mega mi się podoba ta wyspa z aparatami. W końcu telefon który się wyróżnia.

Samsung Galaxy S21 dół telefonu

Tył telefonu jest plastikowy. Mimo tego trzymając go w ręce czuć, że jest to produkt z najwyższej półki.

Samsung Galaxy S21 wytrzymałość

Jeżeli jesteśmy przy budowie, warto dodać, że Samsung Galaxy S21 świetnie radzi sobie z upadkami. Polecam obejrzeć drop test Kuby Klawitera.

Szybkość działania Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 gry

Sercem telefonu jest autorski procesor Samsunga – Exynos 2100. Telefon wyposażono w 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 jest mega szybki. Gry chodzą płynnie. Starałem się go zawiesić, ale mi się nie udało. Natomiast musicie wiedzieć, że telefon się grzeje pod obciążeniem i czuć to w rączkach.

Samsung Galaxy S21 OneUI

S21 ma zainstalowany system Android 11 z nakładką Samsung One UI 3.1. Nakładka to jedna fajniejszych nakładek. Jest dużo przydatnych ekstra funkcji. Wygląd nakładki jest minimalistyczny i przyjemny.

Ekran Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21 ma ekran 6.2 cala z odświeżaniem 120 Hz i HDR10+. Odświeżanie jest adaptacyjne, co zapewnia sporą oszczędność energii. Jest to jeden z najlepszych ekranów w telefonach ever. Bajka.

Ekran Samsung Galaxy S21

W ekranie utraty jest czytnik linii papilarnych, który jest szybki. To jest ważna funkcja, bo gdy nosimy maseczki, a choćby w iPhone nie ma czytnika – jest tylko rozpoznawanie twarzy, ale to z maseczką nie działa.

Samsung Galaxy S21 czytnik linii papilarnych

Aparat Galaxy S21

Aparat tylne są 3 – szerokokątny, standardowy i zoom x3. O dziwo, z tymi aparatami w Samsungu jest różnie. Aparat szerokokątny ma sporo zniekształceń.

Samsung Galaxy S21 aparat szerokokątny
Samsung Galaxy S21 aparat szerokokątny
Samsung Galaxy S21 aparat standardowy
Samsung Galaxy S21 aparat standardowy

Aparat tylny w telefonie Samsung Galaxy S21 lubi też źle złapać ostrość. Detale na zdjęciach są przeciętne – takie na telefon średnio-półkowy, a nie na flagowca.

Samsung Galaxy S21 aparat zoom
Samsung Galaxy S21 aparat zoom

Stabilizacja wideo w aparacie tylnym Galaxy S21 to jest po prostu genialna. Mocne 10/10 w mojej ocenie.

Samsung Galaxy S21 aparat przedni
Samsung Galaxy S21 aparat przedni

Aparat przedni S21 robi bardzo dobre zdjęcie. Zdjęcia mają wysokiej jakości detale. Stabilizacja w aparacie przednim działa niesamowicie. Ponownie 10/10 ode mnie za wideo z kamery przedniej.

Samsung Galaxy S21 aparat selfie

Samsung Galaxy S21 nagrywa wideo w 8K w 24 klatkach sekundę lub w 4K w 60 klatkach na sekundę. Zdecydowanie polecam kręcenie w 4K.

Samsung Galaxy S21 tryb portretowy
Samsung Galaxy S21 tryb portretowy
Samsung Galaxy S21 tryb portretowy
Samsung Galaxy S21 tryb portretowy
Samsung Galaxy S21 tryb portretowy
Samsung Galaxy S21 tryb portretowy

Natomiast tryb portretowy Galaxy S21 to słabizna. Ani razu nie zrobił mi dobrego zdjęcia w trybie automatycznym. Niektóre są zbyt jasne, niektóre zbyt ciemne. Co jest?

Samsung Galaxy S21 czy warto kupić?

Samsung Galaxy S21 podsumowanie

Telefon Samsung Galaxy S21 kosztuje 3899 złotych. W pudełku nie ma ładowarki – trzeba dokupić osobno. Jeżeli szukacie mocnego telefonu z system Android to zdecydowanie jest warty polecenia, choć jak wspomniałem wcześnie ma też swoje problemy.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne