Sprzęt i akcesoria dla graczy – co wybrać?

VR

W domu miłośnika gier nie może zabraknąć sprzętu i akcesoriów, dzięki którym czas poświęcony swojemu hobby będzie prawdziwą przyjemnością. Jaką konsolę i akcesoria dla graczy wybrać?

Konsola do gier, laptop gamingowy, klawiatura, czy okulary VR to niezbędne produkty w kolekcji gracza. Dobrej jakości sprzęt sprawi, że wszystkie gry będą działać bez zarzutu, a dzięki różnym akcesoriom dla graczy czas spędzony na graniu stanie się prawdziwą przyjemnością. Szybki rozwój technologii sprawia, że na rynku możemy znaleźć coraz więcej ciekawych produktów. Czego nie może zabraknąć w domu gracza?

Konsola do gier – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W domu prawdziwego gracza nie może zabraknąć konsoli do gier. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawią, że wybrany produkt sprawdzi się w danym przypadku. Na jakość wyświetlanych gier ma wpływ przede wszystkim procesor, karta graficzna, pamięć RAM i rodzaj dysku, warto więc zwrócić uwagę, aby te parametry wyróżniały się jak najlepszą jakością. Ważna jest też liczba dostępnych gier, trzeba więc zwrócić uwagę na to, jak duża jest biblioteka u danego producenta. Niektóre popularne gry są dostępne na wyłączność, co sprawia, że nie można w nie zagrać na innych urządzeniach. Musisz więc zastanowić się, w jakie gry zamierzasz grać, aby dostosować wybór konsoli do swoich potrzeb.

Przy zakupie warto też pamiętać, że nie na każdej konsoli można zagrać w gry z poprzednich generacji. Istotnym czynnikiem, który powinien mieć wpływ na wybór, jest również miejsce, w którym będziesz korzystać z konsoli. Jeśli zamierzasz grać tylko w domu, możesz wybrać dowolny produkt, natomiast w podróży sprawdzi się sprzęt, który wyróżnia się dużą mobilnością. Jako że obecnie konsole są wykorzystywane nie tylko do grania, warto zwrócić uwagę, jaką jeszcze rozrywkę oferuje producent.

Nowoczesny sprzęt może odtwarzać filmy na BluRay, aplikacje VOD, pozwalać na przeglądanie stron internetowych, korzystanie z VR czy wykonywanie aktywności ruchowych możliwych dzięki wykorzystaniu specjalnych kontrolerów. Jeśli interesuje Cię najwyższej jakości wydajny sprzęt, zwróć uwagę na PlayStation 5. Konsola ta ma bardzo szybki dysk SSD, dzięki czemu gry ładują się błyskawicznie. Z kolei wyjście 8K umożliwia granie w rozdzielczości nawet 4320 pikseli. Dzięki technologii śledzenia promieni wirtualny świat staje się jeszcze bardziej rzeczywisty. Warto też pamiętać, że na PS5 można grać w gry przeznaczone na PS4.

Okulary VR do smartfona i PlayStation

Wraz z szybkim rozwojem technologii fani gier mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. Jedną z nich są okulary VR, dzięki którym można osiągnąć iluzję przebywania w wirtualnej rzeczywistości. Na rynku znajdziemy zarówno modele przeznaczone do smartfonów, jak i do komputerów, czy konsoli do gier. Dzięki goglom VR można rozglądać się w wirtualnym świecie w zakresie 360 stopni, wykorzystując tylko ruchy głowy. W okularach znajdują się soczewki powiększające, które sprawiają, że czujemy się otoczeni obrazem.

Okulary należy przytwierdzić do swojej głowy za pomocą elastycznego paska, natomiast podczas zabawy ważne są wolne ręce i swoboda ruchów. Jest to więc idealny produkt zarówno dla fanów gier, jak i dla wszystkich osób, które chciałyby zadbać o dodatkowe atrakcje, na przykład podczas wieczoru ze znajomymi. Na okularach VR można grać w gry i oglądać filmy 3D. Przy zakupie tego typu okularów trzeba zwrócić uwagę, aby były one kompatybilne z posiadanym przez nas sprzętem. Warto też zwrócić uwagę na głośniki przenośne czy uchwyty do selfie, czyli akcesoria, które również są niezastąpione podczas każdej imprezy.

Na jakie akcesoria dla graczy warto zwrócić uwagę?

Aby korzystanie z posiadanego sprzętu, takiego jak konsola do gier czy laptop gamingowy, było komfortowe, warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Bardzo ważna jest klawiatura dla graczy, która powinna mieć programowalne przyciski, precyzyjne klawisze ułatwiające płynną grę oraz klawisze podświetlane, dzięki którym można grać również nocą. Klawiatura gamingowa musi też być trwała, ponieważ ma znieść duże obciążenie i intensywną eksploatację, która wiąże się z częstym graniem. Nie można też zapomnieć o myszce. Dla graczy najlepiej sprawdzają się myszki przewodowe, ponieważ reagują one szybciej i są niezawodne, co nie zawsze można powiedzieć o myszkach bezprzewodowych.

Bardzo ważne są też dobrej jakości słuchawki wyróżniające się szerokim pasmem przenoszenia. Z kolei mikrofon dla gracza musi nie tylko zapewniać wysokiej jakości nagrania, ale powinien też być jednokierunkowy, czyli rejestrować tylko głos gracza. Również osoby lubiące grać na smartfonie znajdą przydatne akcesoria dla siebie. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rozkładane etui, które po rozłożeniu zamienia się w gamepad. Ciekawą opcją są też nakładki na palce, dzięki którym gra na smartfonie nie powoduje dyskomfortu. Duży wybór akcesoriów dla graczy sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, zapewniając sobie tym samym maksymalny komfort gry.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne