Jak sprawdzić stan dysku twardego w komputerze?

stan dysku komputera

Jak sprawdzić stan dysku SSD w komputerze? Jak sprawdzić w jakim stanie jest dysk HDD w komputerze? Jest to proste! Wystarczy jedna aplikacja – CrystalDiskInfo. Sposób działa również na sprawdzenie stanu dysku w laptopie.

Pobierzcie darmową aplikację CrystalDiskInfo – LINK. Włączcie CrystalDiskInfo i odrazu widzicie w jakim stanie jest dysk.

jak sprawdzić stan dysku w komputerze

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? W przypadku stanu dysk SSD jest to czas pracy dysku i suma zapisów hosta. Co mówi suma zapisów hosta o stanie dysku SSD? Suma zapisów hosta SSD to liczba danych jakie mogą łącznie być zapisane na dysku SSD.

stan dysku twardego komputer

Wejdźcie na stronę https://disctech.com i wyszukajcie nazwę swojego dysku. W specyfikacji sprawdźcie wartość parametru TWB – ile deklaruje producent. Jeżeli zbliżacie się do tej liczby, to warto napewno warto zacząć robić regularne backupy.

stan dysku ssd

W przypadku sprawdzania stanu dysków HDD warto wrócić uwagę na ilość bad sektorów w aplikacji CrystalDiskInfo. Kiedy te zaczną się pojawiać to zdecydowanie czas pomyśleć o wymianie dysku.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne