Konsola przenośna Steam Deck – zapowiedź

Steam Deck

Valve, czyli właściciel sklepu z grami Steam zapowiedziało nową konsolę przenośną – Steam Deck.

Steam Deck – co to za konsola?

steam deck

Steam Deck to konsola przenośna firmy Valve. Na podkładzie konsoli znajdzie się 4 rdzeniowy procesor AMD Zen 2, grafika AMD RDNA 2 o mocy 1.6 TFLOP, 16 GB pamięci RAM i od 64 do 512 GB pamięci wbudowanej (w zależności od wybranej konfiguracji).

steam deck gry

Na konsoli Steam Deck można zainstalować gry z platformy Steam jak i również wszystkie inne dostępne na PC. Domyślnie na konsoli będzie zainstalowany SteamOS 3.0, jednak będzie można na niej zainstalować normalnie system Windows.

Steam Deck – jak się gra?

steam deck monitor

Na konsoli przenośnej Steam Deck będziemy mogli grać zarówno na 7-calowym ekranie konsoli, który będzie miał rodzielczość 1280 x 800 px lub podłączając konsole za pomocą specjalnego decka na telewizorze lub monitorzem. Deck będzie sprzedawany oddzielnie.

steam deck touchpad

Do grania na Steam Deck posłużą dwie gałki analogowe, krzyżak, cztery przyciski, dwa bumery. dwa triggery, dwa touchpady, cztery grip buttons i dotykowy ekran. Na konsoli znajdzie się również wiele przycisków funkcyjnych jak menu czy przycisk włączania / wyłączania konsoli.

Jeżeli wolicie grać na myszce i klawiaturze to również będzie można je podłączyć do konsoli.

steam deck konsola przenośna

Wbudowana w Steam Deck bateria ma wystarczyć nawet na od 2 do 8 godzin grania. Długość grania na baterii ma być zależna od energii pobieranej przez grę.

Steam Deck – cena i data premiery

steam deck data premiery

Cena konsoli Steam Deck zaczyna się 1899 złotych za wersje z 64 GB pamięci. Jeżeli chcemy więcej pamięci na gry to trzeba zapłacić więcej. Premiera Steam Deck została przewidziana na grudzień 2021. No to ja prezent na święta mam juz wybrany. Wróże tej konsolce duży sukces.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne