Jakie samochody nie mogą wjechać do Warszawy w 2024 roku?

Strefa Czystego Transportu Warszawa

Wybieracie się do Warszawy samochodem? To lepiej uważajcie. Od 1 lipca 2024 roku do centrum Warszawy nie będą mogły wjechać starsze samochody.

  • Jeżeli macie samochód osobowy z silnikiem Diesel wyprodukowany w 2005 roku lub wcześniej to obowiązuje Was zakaz wjazdu do Warszawy.
  • Jeżeli macie samochód osobowy z silnikiem benzynowym wyprodukowany w 1997 roku lub wcześniej to nie macie prawa wjechać do centrum Warszawy.

Warszawska Strefa Czystego Transportu obejmuje całe Śródmieście oraz dużą część dzielnic Wola, Ochota, Praga-Południe i Praga-Północ. Szczegółową mapę można sprawdzić na stronie Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa.

Warszawa – Strefa Czystego Transportu – naklejka

Naklejkę umożliwiającą wjazd do Strefy Czystego Transportu, nawet kiedy pojazd nie spełnia norm, mogą uzyskać mieszkańcy Warszawy, którzy są w niej zameldowani oraz odprowadzają podatki (PIT).

Warszawa Strefa Czystego Transportu naklejka

Naklejki Strefy Czystego Transportu nie mogą otrzymać osoby, które odwiedzają Warszawę.

Warszawa – Strefa Czystego Transportu – mandat

Warszawa Strefa Czystego Transportu mandaty

Za wjazd autem nie spełniającym wymagań do centrum Warszawy otrzymacie mandat w wysokości 500 zł. Nie będzie policjantów stojących na granicy Strefa Czystego Transportu, ale kontroli ma być bardzo dużo. Część z nich ma być automatyczna – przy pomocy samochodów sczytujących tablice rejestracyjne i sprawdzające samochody w bazie danych.

Jak sprawdzić czy samochód może wjechać do Strefy Czystego Transportu w Warszawie?

Aby sprawdzić czy samochód może wjechać do Strefy Czystego Transportu w Warszawie skorzystajcie ze strony internetowej https://sprawdzsct.zdm.waw.pl/. Wystarczy wybrać rok produkcji auta oraz rodzaj paliwa.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne