Szybka suszarka do butów Xiaomi Deerma HX10W – test

Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W

Oto szybka elektryczna suszarka do butów Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W. Urządzenie dostałem od mamy pod choinkę – wielkie dzięki 🙂 Gdyby nie mama, to nie wiedziałbym, że takie urządzenie w ogóle istnieje. Sprawdźmy jak działa suszarka do butów Xiaomi Deerma.

Suszenie butów Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W

Test Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W zaczynamy od wyprania butów w pralce. Ustawiłem program bez wirowania, aby nie zniszczyć swoich sneakersów. Po wyjęciu z pralki z butów ciekła woda. Jeżeli przyjrzycie się zdjęciom, to z pewnością zauważycie kałużę, która się z nich wylała. Butym na których testuję to urządzenie, są wykonane z grubego materiału. Jeżeli chcecie znać dokładny model buta, to jest to Yeezy Boost 350 Zebra.

suszarka do butów Xiaomi

Następnie na Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W możemy nałożyć buta, aby ten stał w pionie lub skorzystać z wyciąganych 27-centymetrowych węży. Długość rurek jest dość krótka, i aby suszyć buty, które stoją na podłodze, konieczne jest ustawienie urządzenia przechylonego pod niewielkim kątem. Stabilność suszarki do butów Xiaomi Deerma  HX10W zapewnia wyciągana nóżka.

Pozostaje wybrać tylko program i czas suszenia butów. Do wyboru mamy cztery programy:

  • Standard – do większości typów butów
  • Leather – do butów skórzanych
  • Week Air – do odświeżenia zapachu butów
  • Ozone – ozonowanie

Każdy z programów można ustawić na czas: 30, 60, 120 lub 180 minut. Po upłynięciu tego czasu, urządzenie samo się wyłączy. Do testu jakości suszenia wybrałem program Standard i czas 180 minut (3 godziny). Aby test był obiektywny jednego buta wysuszę tym urządzeniem, a drugiego pozostawię obok. Zaczynamy suszenie!

Elektryczna suszarka do butów

Jeżeli chodzi o hałas Xiaomi Deerma, to jest dość spory. Sprzęt buczy. Nie jest to odkurzacz, ale Xiaomi Deerma jest dość  jest głośnym urządzeniem. Na czas suszenia polecam wstawić je do pokoju obok, w którym nikogo nie ma, bo taki hałas może denerwować.

Jak działa Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W? Z wężyków leci bardzo delikatny strumień ciepłego powietrza. W ten sposób buty są suszone.

Po 3 godzinach stwierdzam od rozpoczęcia suszenia, urządzenie samo się wyłączyło. Stwierdzam, że but jest prawie suchy. Prawie, bo są miejsce, w których jest lekko wilgotny. Jednak bez problemu można go ubrać i w nim chodzić. Na skarpetce nie zostają żadne mokre plamy. Dla porównania ubrałem oba buty – ten suszony, i ten, którego nie suszyłem. Chodziłem kilka sekund, a następnie wyciągnąłem z nich stopy. Na zdjęciu poniżej widać, jak wyglądają skarpetki, które były w obu tych butach. Ja jestem zadowolony z działania tego urządzenia. Zwykle wyschnięcie buta (bez suszarki) zajmuje około 4 dni (jesienią, zimą i wiosną). W wakacje same schną bardzo szybko po wystawieniu na balkon.

urządzenie do suszenia butów

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu i bakterii z butów

Dwa programy suszarki Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W służą do odświeżania butów bez wcześniejszego prania. Program Week Air sprawia, że buty przestają śmierdzieć. Działa to świetnie! Już wybranie 30-minutowego programu sprawia, że z wnętrza butów nie wydzielają się brzydkie zapachy. Polecam! To moim zdaniem jedna z najlepszych funkcji tego urządzenia!

Suszarka do butów Xiaomi Deerma

Program Ozone służy do dezynfekcji wnętrza buta ozonem. Producent twierdzi, że ceramiczny generator ozonu elektrycznej suszarki do butów Xiaomi Deerma usuwa do 99.9% drobnoustrojów. Czy rzeczywiście tak jest? Tego nie jestem w stanie sprawdzić. Po uruchomieniu programu czuć ozon w całym pokoju. Jeżeli oddawaliście samochód do ogrzybienia i ozonowania klimatyzacji, to jest dokładnie ten sam zapach. Polecam ozonować buty, kiedy nie jesteście w tym samym pomieszczeniu, bo wdychanie ozonu może być szkodliwe.

Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W – budowa

Suszarka do butów Xiaomi Deerma HX10W to urządzenie niewielkich rozmiarów. Wymiary urządzenia to:

  • długość: 21.1 cm
  • szerokość: 11.7 cm
  • wysokość: 28 cm

Urządzenie wykonano z wysokiej jakości plastiku. Stylistka jest minimalistyczna. Z przodu ma trzy przyciski: wybór programu, wybór czasu, włączenie / wyłączenie urządzenia. Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W jest dostępne tylko w białym kolorze.

urządzenie do ozonowania butów Xiaomi

Wyciągane węże suszarki do butów Xiaomi wydają się być solidne. Całe urządzenie sprawia wrażenie produktu wysokiej jakości.

Czy warto kupić Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W?

Jeżeli potrzebujecie szybko wysuszyć buty, to Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W to urządzenie dla Was. Z pewnością perfekcyjnie spełni to zadanie. Będzie zadowoleni.

elektryczna suszarka do butów

Urządzenie Xiaomi Deerma Shoe Dryer HX10W to również świetny sposób na usunięcie nieprzyjemnego zapachu oraz bakterii z butów. Smród z butów naprawdę znika. Ja zacząłem korzystać z tej funkcji za każdym razem, kiedy szykuję się na ważne spotkanie.

Suszarka do butów Xiaomi Deerma HX10W kosztuje 199 zł. Uważam, że jest to bardzo atrakcyjna cena. Aby być uczciwym muszę przyznać, że nie testowałem suszarek do butów innych firm, więc nie wiem jak Xiaomi Deerma HX10W wypada na tle konkurencyjnych sprzętów. Niemniej, ja jestem bardzo zadowolony z używania tego urządzenia.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne