Premiera szczoteczki magnetycznej Oral-B iO 10

Szczoteczka do zębów Oral-B iOS

W Warszawie w centrum handlowym Złote Tarasy można przetestować szczoteczkę magnetyczną Oral-B iO. Aby być szczerym, muszę przyznać, że nie mam pojęcia czym są magnetyczne szczoteczki do zębów, więc chętnie odwiedzę stoisko, aby się dowiedzieć.

Testowanie szczoteczki magnetycznej Oral-B w Złotych Tarasach w Warszawie

Oral-B Złote Tarasy

Stoisko Oral-B mieści się zaraz przy wejściu do Złotych Tarasów. Zacznę od najfajniejszego – na miejscu naprawdę można umyć zęby i sprawdzić czy szczoteczka nam pasuje. Nigdzie wcześniej nie spotkałem możliwości przetestowania szczoteczki do zębów. Sprawdzenia czy nam fituje. Wow.

Oral-B test szczoteczki

Do tego cały test odbywa się bardzo higienicznie. Przed użyciem szczoteczka jest zamykana w jednorazowej folii. Każdy dostaje swoją jednorazową główkę. Pani higienistka szykuje to wszystko używając jednorazowych rękawiczek, które zmienia przy każdej kolejnej osobie. Po myciu wszystko jest dezynfekowane.

Szczoteczka do zębów Oral-B iO – pierwsze wrażenia

Szczoteczka do zębów Oral-B

Oczywiście nie mogłem sobie odmówić testu. Kiedy podniesiemy szczoteczkę z ładowarki, która służy również po prostu jako stand, ta wita nas uśmiechem na ekranie. Następnie wybieramy tryb mycia zębów, którego chcemy użyć i… myjemy.

poprawne mycie zębów

Tutaj przekazuje otrzymane od pani higienistki pro-tipy. Myjąc zęby powinniśmy dociskać główkę po kolei do każdego zęba – po 3 sekundy z każdej strony (3 sekundy z przodu zęba, 3 sekundy z tyłu zęba i 3 sekundy na powierzchni żującej zęba). Ja posiadając do tej pory szczoteczkę soniczną, jeździłem po całej jamie ustnej od prawej do lewej. Dziś dowiedziałem się, że sekret zdrowego uśmiechu leży w dokładnym umyciu każdego zęba.

higiena jamy ustnej

Z fajnych funkcji szczoteczki Oral-B warto wymienić wskaźnik siły nacisku – jeżeli przyciskamy szczoteczkę dobrze to świeci się na zielono, jeżeli za słabo to na niebiesko, a jeżeli za mocno to główka świeci na czerwono.

Szczoteczka do zębów Oral-B iO 10

Moje pierwsze wrażenia z mycia zębów szczoteczką magnetyczną Oral-B iO są takie, że w życiu nie miałem uczucia tak czystych zębów. W porównaniu ze zwykłą szczoteczką jest totalny odlot. Idźcie i sami spróbujcie. Piękna sprawka!

Oral-B Złote Tarasy Warszawa

Szczoteczkę magnetyczną Oral-B iO można testować w Złotych Tarasach w Warszawie w piątki i soboty. Dodatkowo na miejscu jest pani higienistka, która pokazuje jak prawidłowo myć zęby i udziela porad odnośnie higieny jamy ustnej.

mycie zębów

Czym się różni szczoteczka elektryczna i soniczna od magnetycznej?

Teraz trochę z technicznej strony. Czym się różnią szczoteczki elektryczne i soniczne od magnetycznej? Szczoteczki elektryczne i soniczne wprawiają w ruch całą końcówkę szczoteczki. Natomiast szczoteczka magnetyczna przez mikrowibracje wprawia w ruch samą główkę szczoteczki. Drgania silnika są przenoszone przez mikrowibracje bezpośrednio do włókien znajdujących się na główce.

Oral-B główka

Dodatkowo szczoteczka magnetyczna porusza się ruchem oscylacyjno-rotacyjnym, a nie w górę i w dół. Co za tym idzie czyści zęby jeszcze dokładniej.

Szczoteczka do zębów Oral-B iO – funkcje

Pani higienistka opowiedziała mi również ciekawostkę, więc przekazuję dalej. Wszystkie narzędzia do czyszczenia zębów w gabinetach stomatologicznych mają okrągły kształt główki. Jest tak ponieważ szczoteczki z podłużnymi główkami nie mają możliwości dotarcia do każdego miejsca, a co za tym idzie doczyszczenia wszystkich zębów i przestrzeni w okół nich.

Oral-B iO 10 główka

Szczoteczka do zębów Oral-B iO 10 posiada szybką ładowarkę, która naładuje szczoteczkę do pełna już w 3 godziny. Dodatkowo ładowarka pokazuje, które obszary jamy ustnej już umyliśmy. Na ładowarce wyświetla się również czas, który pozostał do końca mycia. Czegoś takiego jeszcze nie wiedziałem.

Oral-B iO 10 ładowarka

Z innych fajnych funkcji szczoteczki Oral-B, to posiada ona dedykowaną aplikację na telefon, która pokazuje jak poszło mycie zębów. Aplikacja działa dobrze, posiada historie mycia, informacje o tym czy wszystkie części jamy ustnej zostały domyte dokładnie itd..

Aplikacja Oral-B

Stoisko Oral-B w warszawskich Złotych Tarasach

mycie zębów Złote Tarasy

Na stoisku Oral-B w Złotych Tarasach w Warszawie można otrzymać unikalny kod rabatowy na zakup szczoteczki. Co mnie bardzo zaskoczyło to to, że na tym stoisku nie sprzedają szczoteczek – trzeba iść do sklepu obok (Media Markt), więc na stoisku nie ma presji sprzedawcy i zakupu. Chodzi tylko o testy. Jeżeli natomiast zdecyduje się na zakup nowej szczoteczki Oral-B, to można ją zwrócić w ciagu 100 dni (jeżeli komuś jednak by się nie spodobała) i wtedy kupujący otrzyma pełny zwrot pieniędzy.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne