Ta tapeta zawiesi Twój telefon

USTAWIENIE TEJ TAPETY MOŻE NIEODWRACALNIE USZKODZIĆ TWÓJ TELEFON. ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. EKIPA TECH-MATE STANOWCZO ODRADZA TESTOWANIE OPISANEGO BUGA.

Poważny problem mają posiadacze telefonów Samsung, Xiaomi, Oppo, Google Pixel oraz innych z systemem Android. W internecie pojawiła się tapeta, która sprawia, że telefony się zawieszają i trudno je odblokować.

Kliknij tutaj, aby pobrać tapetę.

Czy po zrobieniu screenshota tapeta będzie zawieszać telefon? Czy po wysłaniu tapety przez Messengera telefon będzie się zawieszał? W takim razie dlaczego filmik mi nie zawiesił telefonu?
W takich przypadkach bug nie zawiesi telefonu. Ponieważ po wysłaniu przez Messa, czy w filmiku, obraz jest kompresowany i tapeta przestaje być szkodliwa. Jeżeli chcecie przetestować buga musicie ustawić tapetę przez linka, który dałem wcześniej.

Dlaczego tapeta zawiesza telefon?

Telefony z systemem Android używają palety kolorów sRGB. Natomiast ta tapeta jest w palecie kolorów RGB. Jeden z kolorów na tej tapecie jest nieobsługiwany przez system i nie może zostać wyświetlony, dlatego ekran zaczyna migotać.

@techmatepl

Tapeta która zawiesza telefon 💔 #technology #ciekawostka #android #samsung #xiaomi #oppo #telefon

♬ memories – Maroon 5

Jak naprawić telefon po ustawieniu zabójczej tapety?

Telefon należy uruchomić w Trybie Awaryjnym i zmienić tapetę na inną. W niektórych przypadkach będzie koniecznie przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu.

Które telefony są podatne na ten błąd?

Nie wszystkie. Natomiast nikt nie podał oficjalnej listy, ale mówi się że problem występuje głównie w telefonach Samsunga z Androidem 10.

Źródło, szczegóły, działanie, telefony podatne na buga znajdzie w artykule po angielsku na stronie Android: TUTAJ <= Poczytajcie zanim spróbujecie!

Czy tapeta zawiera wirusa?

Nie. To po prostu błędnie zapisany plik, z którym telefon nie wie co zrobić. W tapecie nie ma żadnego wirusa, ani trojana.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne