Co zrobić jeżeli telefon gubi zasięg lub nie ma zasięgu za granicą?

telefon gubi zasięg

Co zrobić jeżeli telefon gubi zasięg albo w ogóle nie ma zasięgu za granicą? Jeżeli macie włączony Roaming u swojego operatora, a mimo to zasięg w telefonie nie działa zbyt dobrze, nie ma go w ogóle, bądź znika po chwili, to skorzystajcie z tego poradnika.

Ja miałem problem z zasięgiem w telefonie będąc na Malcie. Korzystałem z sieci Orange. Na początku telefon działał normalnie, a po kilku minutach gubił zasięg. Później telefon nie mógł już znaleźć sieci.

Jeżeli Wasz smartfon z systemem Android gubi zasięg za granicą, to zacznijcie od wyłączenia telefonu. Następnie włączcie go. Odczekajcie około 10 minut. Chodzi o prawdziwe zegarowe 10 minut. To w wielu przypadkach pomoże. Jeżeli jednak telefon nadal będzie gubił zasięg, to wykonajcie tą instrukcję. Manualnie wybierzemy sieć i wymusimy utrzymanie zasięgu.

 1. Wejdźcie w Ustawienia.
  telefon gubi zasięg za granicą
 2. Wybierzcie Połączenia.
  problem z zasięgiem za granicą
 3. Stuknijcie w Sieci komórkowe.
  problem z roamingiem
 4. Włączcie Roaming danych.
  problem z zasięgiem za granicą
 5. Kliknijcie w Operatorzy sieci.
  problem z roamingiem za granicą
 6. Wyłączcie Wybieraj automatycznie.
  wybór sieci w telefonie
 7. Teraz poczekajcie chwilę. Telefon wyszuka dostępne sieci. Kliknijcie w jedną z nich, a następnie poczekajcie około 5 minut.
  brak zasięgu za granicą

W większości krajów będzie do wyboru od 2 do 6 sieci. Zazwyczaj jedna będzie działać doskonale, a z pozostałymi będą problemy. Wynika to z kontraktów międzynarodowych operatorów telefonicznych. Jeżeli Wasz telefon będzie już działał dobrze i przestanie gubić zasięg, to problem macie rozwiązany.

Jeżeli smartfon nadal gubi zasięg, to ponownie trzeba zmienić sieć komórkową. Róbcie tak do czasu, aż telefon będzie działał normalnie – któraś z sieci na liście napewno zadziała i będziecie zadowoleni.

 1. Ponownie wejdźcie w Ustawienia.
 2. Wybierzcie Połączenia.
 3. Stuknijcie w Sieci komórkowe.
 4. Kliknijcie w Operatorzy sieci.
 5. Teraz wybierzcie inną sieć z listy.
 6. Poczekajcie około 5 minut i sprawdźcie czy telefon już działa dobrze.

Po powrocie do Polski należy ponownie ustawić automatyczny wybór sieci. Wejdźcie w Ustawienia -> Połączenia -> Sieci komórkowe -> Operatorzy sieci -> włączcie Wybieraj automatycznie.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne