Tenda TX9 Pro – świetny router z WiFi 6

Tenda TX9 Pro

Routery oferowane przez dostawców Internetu to często budżetowe urządzenia, które nie zaspokoją potrzeb bardziej zaawansowanego użytkownika. Do naszej redakcji trafił router z WiFi 6 – Tenda TX9 Pro. Zapraszam do przeczytania recenzji Tenda TX9 Pro.

Tenda TX9 Pro – specyfikacja techniczna

Zaczynamy od technikaliów. Tenda TX9 Pro to dwuzakresowy router AX3000 z obsługą WiFi 6. Samo WiFi 6 już oznacza, że jest to sprzęt wykonany w oparciu o najnowsze technologie.

Tenda TX9 Pro budowa

Router Tenda obsługuje transmisje 160 MHz oraz szybką transmisję 1024-QAM. Co to oznacza? Prędkość przesyłu danych na poziomie 2402 Mbps (w sieci 5 GHz).

Na co jeszcze zwrócić uwagę w specyfikacji technicznej? Jeżeli to routera macie podłączonych więcej urządzeń to zastosowane w TX9 Pro technologie OFDMA i MU-MIMO sprawią, że korzystanie będzie bardziej komfortowe. Są to technologie dzielące sygnał na części, dzięki czemu redukowane są opóźnienia w przesyłaniu danych.

Tenda TX9 Pro – budowa

router Tenda TX9 Pro

Router został wyposażony w port WAN. Nie posiada modemu ADSL. Z tyłu mamy 4 porty – port WAN (przez który dostarczany jest Internet), 3 porty LAN z czego jednym możemy dostarczyć telewizję IPTV. Jest też przycisk do szybkiego łączenia się WPS oraz gniazdo zasilania.

Pierwsze uruchomienie Tenda TX9 Pro

router Tenda TX9 Pro

Router Tenda TX9 Pro podłączacie do swojego standardowego routera dostarczonego przez operatora, wykorzystując kabel Ethernet. Teraz czeka Was konfiguracja w kilku naprawdę prostych krokach – wybieracie nazwę sieci, zakres, sieć dla gości itd. Całość mi zajęła około 4 minuty! I to by było na tyle! Można cieszyć się wysoką jakością WiFi.

Tenda TX9 Pro – test działania

Postanowiłem przetestować router w dwóch środowiskach – pierwszym z nich było mieszkanie w centrum Warszawy w 13-sto piętrowym bloku. Test stanowi wyzwanie dla wielu sprzętów, ponieważ przez dużą ilość sieci WiFi w bloku często miewałem zakłócenia (WiFi wciąż zmieniało kanały). Po podpięciu routera Tenda TX9 Pro problem zniknął! Zakłócenia po prostu zniknęły! Bardzo – bardzo komfortowo zaczęło mi się korzystać z sieci WiFi. Polecam!

Drugi test to dużej wielkości (200 m2) dom mojej mamy na wsi. Tutaj z zasięgiem WiFi miałem naprawdę spore problemy. Gdziekolwiek ustawiłem router, to nie mogłem komfortowo korzystać z Internetu w całym domu. Kiedy telefon / komputer znajdowały się blisko routera, to nie było problemu. Natomiast kiedy byłem dalej lub wyszedłem na podwórze, to z WiFi zaczynał pojawiać się problem. Podłączyłem router Tenda do swojego Liveboxa i jest bajka. Jak to się mówi: “Jak ręką odjął!”. Problem z zasięgiem WiFi całkowicie zniknął! Mogę komfortowo korzystać z sieci w każdym miejscu domu oraz na podwórzu! Router Tenda TX6 Pro zdał test na 6!

Tenda TX9 Pro – ciekawe funkcje routera

Router Tenda TX9 Pro ma bardzo wygodny panel do zarządzania siecią! Funkcji są dziesiątki! Opowiem o czterech, z których zacząłem korzystać!

  • Możliwość ustawienia stałego IP, czyli coś dla tych, którzy chcą postawić własny serwer w grze online.
  • Kontrolowanie, ile mocy łącza zużywają osoby podłączone do sieci. Kiedy mój brat ściąga grę i używa sporo łącza, to można zmniejszyć przepustowość jego urządzenia. Można również ustawić na stałe każdemu określoną przepustowość, aby było sprawiedliwie.
    Tenda TX9 Pro kontrola przepustowości
  • Kontrola rodzicielska pozwala ustawić blokadę niektórych stron internetowych na wybranych urządzeniach. Ta opcja w Tenda TX9 Pro pozwala również ustawić godziny w których można korzystać z Internetu. Przydatne jeżeli macie w domu małe dzieci i nie chcecie, żeby oglądały nieodpowiednie dla nich treści.
    Tenda TX9 Pro kontrola rodzicielska
  • Utworzyłem specjalne WiFi dla gości. Nie chcę udostępniać osobom, które mnie odwiedzają hasła do mojego WiFi, ponieważ korzystam z dysków sieciowych oraz drukarek. Specjalne WiFi dla gości gwarantuje bezpieczeństwo moich plików.

Router Tenda TX9 Pro – czy warto kupić?

Tenda TX9 Pro

Router Tenda TX9 Pro to naprawdę świetny sprzęt. Podczas testów spełnił wszystkie moje oczekiwania. Tenda TX9 Pro kosztuje 269 złotych. Sądzę, że w tej cenie to bardzo dobry wybór. Polecam!

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne