Wiedźmin: Pogromca Potworów – recenzja

Wiedźmin Pogromca Potworów

Gra Wiedźmin została wydana na telefony. Dobra, nie ten The Witcher znany z kompa, a taki Wiedźmin mobilny. Gramy w Wiedźmin: Pogromca potworów lub jak kto woli The Witcher: Monster Slayer.

Wiedźmin: Pogromca Potworów – co to za gra?

wiedźmin mobile

Wiedźmin: Pogromca Potworów to gra na telefony działająca na podobnych zasadach co Pokemon Go. Porusza się po wirtualnej mapie chodząc w prawdziwym świecie. Zwiedzając świat napotykamy potwory z którymi walczymy, wykonujemy questy, zbieramy zioła, kompletujemy ekwipunek.

The Witcher: Monster Slayer – walka w grze

The Witcher Monster Slayer

W porównaniu do Pokemon Go gra The Witcher: Monster Slayer wydaje się być bardziej rozbudowana. Sama walka jest już bardziej złożona. Zanim zaczniemy możemy wybrać miecz, którego chcemy użyć, dobrać odpowiedni ekwipunek, wybrać eliksiry i oleje, które np. zwiększają nasze obrażenia.

The Witcher Monster Slayer walka

Następnie rozpoczyna się walka z potworem. Do dyspozycji mamy dwa podstawowe ciosy – szybki (szybkie pociągnięcie palcem przez ekran) i mocny (wolniejszy ślizg palcem przez ekran). Co jakiś czas pojawia się opcja ciosu krytycznego, wtedy musimy w odpowiedniej chwili uderzyć. Generalnie najlepiej spamować ciosy jak najszybciej. Jest też opcja parowania ciosów.

Wiedźmin Pogromca Potworów walka

W grze możemy skorzystać z wiedźmińskich znaków, które zadają sporo obrażeń oraz bomb. Wiedźmińskie znaki rzucamy klikając w niego, a następnie rysując na ekranie odpowiedni kształt.

Wiedźmin Pogromca Potworów potwory

Z pokonanych potworów wypadają monety, przedmioty oraz nasza postać zdobywa doświadczenie. Jak doświadczenie to wiadomo, że są również levele postaci.

Wiedźmin Pogromca Potworów trofeum

Potwory możemy przeglądać w bestiariuszu, a te pokonane pojawiają się jako trofea.

Multiplayer w Wiedźmin: Pogromca Potworów

Wiedźmin Pogromca Potworów multiplayer

Obecnie Wiedźmin: Pogromca Potworów multiplayera nie ma. W grze brakuje czegoś jak gym w Pokemon Go, aby grać razem z przyjaciółmi. Gra posiada jedynie listę znajomych. Twórcy mobilnego Wiedźmina poinformowali, że jest to jest to bardziej single-player. Szkoda, bo to rywalizacja często napędza gry mobilne.

Wiedźmin: Pogromca Potworów – questy

 

Wiedźmin Pogromca Potworów cutscenka

Co jeszcze czeka na nas w The Witcher: Monster Slayer? Wiedźmin: Pogromca Potworów to zaskakująco rozbudowana gra. W mobilnym wiedźminie znajdziemy do wykonania zadania jak np. znalezienie osoby, która jest odpowiedzialna za zniknięcie konia. Questy są poprzedzane krótką komiksową cut-scenką oraz dialogiem. W dialogach mamy opcje niczym z komputerowego Wieśka.

Wiedźmin Pogromca Potworów quest badanie konia

Tutaj mam mały problem z grą. Wziąłem questa będąc poza miejscem za mieszkania (w innym mieście – Koninie), następnie nie skończyłem go, bo wpadli kumple. Następnie pojechałem do swojego miasta (Warszawy) i już nie mogłem skończyć tego questa, ponieważ jego lokalizacja została przypisana do Konina. To spory problem.

Ekwipunek w The Witcher: Monster Slayer

Ekwipunek The Witcher Monster Slayer

W grze znajduje się również wirtualna waluta. Monety w Wiedźmin: Pogromca Potworów zdobywamy wykonując questy, wypada ona również z potworów oraz otrzymujemy ją za robienie wyzwań. Jak zdobywamy zbroję i miecze w grze? Możemy je dropić z potworów, kupować za wirtualną walutę itd.. W Wiedźmin: Pogromca Potworów możemy również zbierać zioła.

The Witcher Monster Slayer mikrotransakcje

W mobilnym wiedźminie znajdują się mikrotransakcje, które mogą ułatwić nam grę.

Czy warto zagrać w Wiedźmin: Pogromca Potworów?

The Witcher Monster Slayer zadanie

Zdecydowanie warto zagrać w Wiedźmin: Pogromca Potworów. Gra jest darmowa. Grę testowałem na iPhone 10 oraz Samsung Galaxy S20. Na obu tych telefonach Wiedźmin: Pogromca Potworów zjada szybko baterię, wiec polecam zabrać na szykanie potworów powerbank.

wiedźmin na telefon

Wiedźmin: Pogromca Potworów – pobierz

The Witcher: Monster Slayer jest dostępny na wszystkie telefony, które spełniają wymagania gry. W mobilnego wiedźmina możemy grać na iphone, Samsung, Xiaomi, Oppo, vivo, RealMe itd.. Najlepiej nie pobierać pliku Wiedźmin: Pogromca Potworów apk z nieznanych źródeł. Można go pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore.

Wiedźmin na iPhone

Wiedźmin na telefon

 

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne