Czy TikTok zostanie zakazany w Polsce?

Tiktok zakazany w polsce

Serwis Wirtualna Polska rozpętał w internecie burzę artykułem, że wkrótce TikTok zostanie zakazany w Polsce i nie będzie można już korzystać z aplikacji. Zakazane również miały zostać zakupy na AliExpress. W artykule czytamy, że rząd pracuje nad tajną ustawą.

@techmatepl

👉 TikTok będzie zakazany w PL? 😂 #tech #technologie #technologia #technology #ciekawostka #ciekawostki #tiktok

♬ Blinding Lights – The Weeknd

Tylko, że to wszystko nie prawda. To zwykłe fake newsy. Ktoś napisał artykuł, aby portal nabił sobie wyświetlania. Tyle. Po raz kolejny WP.pl pokazało, że nie ma co im ufać.

Ministerstwo cyfryzacji zbanowanie tiktok

Na oficjalnym profilu na Twitterze Ministerstwa Cyfryzacji pojawił się komentarz w tej sprawie. Ministerstwo poinformowało, że rząd nie pracuje nad żadnymi ustawami mającymi zakazać TikTok w Polsce. Nie ma również żadnych planów odnośnie zakazu korzystania z AliExpress.

Jak miałby zostać zakazany TikTok w Polsce?

Oczywiście że jest to możliwe i z perspektywy rządu bardzo proste. Z tego typu rozwiązań korzysta np. chiński rząd. Wystarczy zbanować serwery z którymi łączy się TikTok u dostawców internetowych jak Orange, Play, Netia czy INEA. Wtedy po uruchomieniu aplikacji nic się nie pokaże, bo połączenie będzie zbanowane.

 

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne