TP-Link Archer AX10 (AX1500) – recenzja – świetny router w dobrej cenie

TP-Link Archer AX10

Jeżeli macie szybkie łącze, ale internet nie działa jak powinien przez problemy z zasięgiem wifi lub wasz router jest za wolny, macie lagi, to powinniście… zmienić router. Recenzja TP-Link Archer AX10 (model AX1500).

@techmatepl

⭐️ Lepsza jakość sieci 🔥 Świetny router 🖥 TP-Link Archer AX10 💪 Recenzja 👌 #tech #technologia #technologie #technology #wifi #tplink #archer

♬ Funky Town – The Dance Queen Group

Tani router z WiFi 6

TP-Link Archer AX10 to router wyposażony w najnowszą technologie WiFi 6 i o dziwo nie za miliony, jak wiele sprzętów podobnej klasy. 

TP-Link Archer AX10 tył

Dzięki Wifi 6 możemy osiągnąć prędkość nawet 1200 Mb/s, czyli większą niż używając kabla, który oferuje maksymalnie 1000 Mb/s. Woah. Bezprzewodowe jest szybsze niż przewodowe. Czego to doczekaliśmy w 2020.

TP-Link Archer AX10 zasięg

Do tego mamy 4 anteny o wysokim zysku i Beamforming, dzięki czemu nie ma problemów z siecią w całym mieszkaniu. 

TP-Link Archer AX10 góra

Dzięki technologi OFDMA problemu też nie stanowi duża ilość urządzeń.

Problemy z internetem na PlayStation 4

Ja przyznam, że problemów z zasięgiem sieci miałem całkiem sporo. Kiedy moje PlayStation 4 było na piętrze, a router na dole, to grać się nie dało, bo pojawiały się lagi.

problemy z internetem ps4

O dziwo niby zasięg był, PS4 wyświetlało, że siła sygnału 70%, ale nawet po odpaleniu przeglądarki internetowej nie dało się wejść na stronę Google.pl. TP-Link Archer AX10 rozwiązał ten problem!

TP-Link Archer AX1500

Konfiguracja sieci w TP-Link Archer AX10

To co mnie zaskoczyło to konfiguracja routera. To zawsze mi się kojarzyło z próbowaniem wpisania jakiegoś IP i potem walka z jakimś przestarzałym panelem. 

Tether konfiguracja routera

Archer AX10 konfigurujecie przy pomocy prostej apki na telefon – Tether. Aplikacja jest dostępna w AppStore oraz Google Play. Działa naprawdę świetnie. Wybieracie sobie nazwę i hasło sieci, jej typ, połączenie internetowe… i gotowe!

konfiguracja routera tp-link archer

Router TP-Link Archer AX10 bezpieczeństwo

TP-Link stawia mocno na bezpieczeństwo. W apce Tether macie możliwość stałego monitoringu sieci, aby mieć pewność, że nikt Wam się włamał. Jest pogląd listy połączonych urządzeń. Jeżeli widzicie jakieś, którego nie powinno być to je banujecie.

Archer AX10 lista połączonych urządzeń

Dodatkową funkcją zwiększającą bezpieczeństwo jest też możliwość utworzenia specjalnej sieci dla gości – łącznie możecie utworzyć dwie sieci dla siebie i dwie dla gości (każda 2,4 Ghz i 5 Ghz). 

tp-link sieci dla gości

Blokowanie stron internetowych w routerze

Ciekawą funkcją aplikacji Tether jest stworzenia listy zablokowanych stron. Jeżeli wasz brat ogląda cały dzień “Trudne Sprawy” na iPli to możecie mu zablokować połączenie. Psikus!

archer zablokowane strony

Jest też wysoki priorytet dla wybranych urządzeń, jeżeli akurat chcecie coś pobrać.

wysoki priorytet router

Router TP-Link Archer AX10 czy warto kupić?

Tak! To idealny sprzęt dla osób, które korzystają z wielu urządzeń, lubią elektronikę, posiadają smart dom lub po prostu chcą pozbyć się problemów ze stabilnością połączenia. Cena około 350 złotych. Polecanko!

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne