Tryb Akcji na iPhone – co to jest i jak działa?

Tryb Akcji iPhone

Apple wprowadziło do swoich telefonów z serii iPhone 14 nowość w aparacie – Tryb Akcji. Czym jest Action Mode w aparacie iPhone? Jak włączyć i czego się spodziewać kiedy zaczniemy używać Trybu Akcji w iPhone?

Tryb Akcji – które iPhone?

Tryb Akcji jest dostępny na wszystkich telefonach z serii iPhone 14 i nowszych. Tryb Akcji będzie działać na iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max. Niestety Action Mode nie zadziała na starszych modelach telefonów Apple jak np. iPhone 13.

Tryb Akcji na iPhone – co to?

Action Mode iPhone

Tryb akcji na iPhone oznacza wysoką stabilizację obrazu podczas kręcenia wideo. Chociaż Apple robi w okół Trybu Akcji dużo hałasu, że jest to tryb dla sportowców i twórców filmów, to musicie wiedzieć, że jest to po prostu świetnie działająca stabilizacja i nic więcej.

Jak włączyć Tryb Akcji na iPhone?

Tryb Akcji iPhone jak włączyć

Aby uruchomić Action Mode na iPhone włączcie na telefonie Aparat, przejdźcie do trybu Wideo, a następnie kliknijcie w ikonę Tryb Akcji w lewym górnym rogu ekranu. Kiedy ikona świeci się na żółto to oznacza, że Tryb Akcji jest włączony.

Jak działa Action Mode na iPhone?

Stabilizacja wideo po włączeniu Action Mode na iPhone wypada świetnie. Nawet kiedy mocno trzęsiemy telefonem, to wideo po nagraniu jest niezwykle stabilne. Efekt najlepiej zobaczycie na filmiku umieszczonym wyżej w tym artykule.  Warto jednak wspomnieć, że wideo nagrywane w Trybie Akcji iPhone ma rozdzielczość maksymalnie 2.8K (czyli mniejszą niż 4K, ale większą niż Full HD).

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne