Co ukrywa kod JavaScirpt na stronie TVP Info?

TVP Info przesuwająca się strona

TVP Info opublikowało na swojej stronie przeprosiny o treści „Telewizja Polska” Spółka Akcyjna w Warszawie przeprasza Pana Grzegorza Bartysia, Komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Łukowie, za naruszenie jego dóbr osobistych, poprzez publikację nieprawdziwych i nierzetelnych informacji w materiale „Komornik zajął wóz strażacki”, umieszczonym dnia 23 czerwca 2015 roku na stronie internetowej www.tvp.info. Pewnie jakiś wyrok sądu albo coś w tym rodzaju.

Co ciekawe TVP Info opublikowało je w bardzo sprytny sposób. Kiedy wejdziemy na stronę TVP.Info to strona sama się przesuwa w dół. Pewnie pomyślicie sobie, że to jakiś błąd. Nie, nie, nie. To nie błąd.

tvp info przeprosiny

Jeżeli wejdziemy w źródło strony, to w 501 linijce kodu strony, w środku tekstu przeprosin, znajdziemy specjalnie dodaną funkcję JavaScript – scroll target. Niżej czytamy, że funkcja scroll target ma przesunąć stronę w dół. Jeżeli tylko byśmy usunęli tę funkcję, to strona by działa normalnie i sama się nie przesuwała.

tvp info scroll target przeprosiny

Tak właśnie się publikuje przeprosiny na stronie głównej, żeby nikt ich nie widział. Ah, ta magicznie przesuwająca się strona TVP Info.

tvp javascript

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne