Windows Recall – co to jest i jak działa nowa funkcja AI?

Windows Recall co to

Podczas targów Computex 2024 mieliśmy okazje przekonać się jak działa funkcja Windows Recall. Podczas targów ASUS udostępnił laptopy, na których można było samodzielnie wypróbować Recall.

Windows Recall – co to?

Recall to funkcja systemu Windows, która automatycznie co kilka sekund wykonuje zrzut ekranu, żeby użytkownik miał dostęp do szczegółowej historii tego co robił na komputerze w formie osi czasu. Możecie łatwo zobaczyć co dokładnie robiliście na komputerze choćby miesiąc temu.

Funkcja Recall

Recall widzi to samo co Wy na ekranie i przetwarza te dane. Jeżeli przeglądając Facebooka rok temu zobaczyliście zdjęcie kota, to wystarczy wpisać w Recall “kot”, a AI je znajdzie.

Oto kilka innych przykładów użyć Windows Recall: jeżeli ktoś pisał ciekawostkę o psach na chacie w Microsoft Teams, to wystarczy wpisać słowo „pies”, a Recall znajdzie tą ciekawostkę i pokaże zrzut ekranu z nią, nawet jeżeli chat zniknął wraz z końcem rozmowy. Jeżeli rysowaliście coś w Paint’cie i nie zapisaliście obrazka, to możecie go zobaczyć w Recall.

Computex 2024

Wszystko co robicie jest zapisywane i przetwarzane na tekst, dzięki czemu zajmuje bardzo mało miejsca.

Oczywiście nowa funkcja rodzi obawy o bezpieczeństwo. Co się stanie, jeżeli ktoś uzyska dostęp do naszego Recall i obejrzy dane konta bankowego i umów?

Kiedy premiera funkcji Recall?

Windows Recall kiedy

Funkcja Windows Recall będzie mieć premierę w drugiej połowie 2024 roku. Recall będzie działać tylko na najnowszych komputerach (wyprodukowanych w 2024 i później) ze wsparciem Copilot+PC?

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne