Wymienne baterie powrócą do telefonów – znamy datę

wymienne baterie telefony Unia Europejska

Mam świetnie wieści. Unia Europejska zatwierdziła nowe przepisy odnośnie wymiany baterii w telefonach. Wszystkie smartfony, aparaty cyfrowe i tablety będą musiały posiadać baterię, którą będzie się dało łatwo wymienić bez specjalistycznych narzędzi i technicznej wiedzy.

Zgodnie z komunikatem Parlamentu Europejskiego z dnia 9 czerwca 2023 roku, podejście to ma na celu uczynienie baterii bardziej zrównoważonymi, trwałymi i lepiej działającymi. Wymuszając na producentach telefonów komórkowych możliwość samodzielnej wymiany baterii, Unia Europejska uczyni smartfony bardziej trwałymi.

Obecnie, gdy bateria w telefonie komórkowym ulega uszkodzeniu lub staje się mniej wydajna, użytkownicy często muszą oddać całe urządzenie do naprawy lub wymienić je na nowe. Ta sytuacja prowadzi do generowania większej ilości odpadów elektronicznych i negatywnego wpływu na środowisko.

Nowe przepisy UE mają na celu rozwiązać ten problem – dając konsumentom możliwość samodzielnego zastąpienia uszkodzonej baterii przez nową. Wymienna bateria w telefonie pozwoli na przedłużenie żywotności telefonów komórkowych, zmniejszenie ilości wyprodukowanych odpadów i oszczędność finansową dla użytkowników.

Producenci mają czas na dostosowanie swoich urządzeń do 2027 roku, czyli możemy być pewni, że dotego czasu będziemy mogli samodzielnie wymienić baterie w telefonie.

Źródło: https://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20230609IPR96210/making-batteries-more-sustainable-more-durable-and-better-performing

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne