Wzmacniasz zasięgu sieci WiFi – TP-Link RE505X – recenzja

wzmacniacz wifi tp-link

Problemy z zasięgiem sieci WiFi występują bardzo często zarówno u osób mieszkających w blokach, jak i domach jedno-rodzinnych. Dlaczego?

  • u osób mieszkających w domach, dlatego, że często routery, które dostajemy od operatora, nie są w stanie obsłużyć tak dużej powierzchni.
  • u osób mieszkających w blokach, ogromna ilość innych sieci w okół powoduje zakłócenia.

Na szczęście jest na to sposób na rozwiązanie problemów z zasięgiem sieci WiFi – wzmacniacz sieci bezprzewodowej TP-Link.

wzmacniacz sieci bezprzewodowej TP-Link

TP-Link RE505X budowa

Pierwsze co się rzuca w oczy w TP-Link RE505X to dwie ogromne składane anteny. Rzeczywiście robią one robotę jeżeli chodzi o moc połączenia. Zasięg sieci WiFi się mocno wzmacnia.

wzmacniacz sygnału wifi tp-link

Z boku mamy również diody zasilania, połączenia z siecią wifi oraz działania wzmocnień (2,4 GHz i 5 GHz).

Urządzenia posiada port Ethernet, dzięki któremu możemy przekształcić sygnał przewodowy w bezprzewodowy. Drugą opcją wykorzystania portu Ethernet w TP-Link RE505X jest używanie go jako odbiornik sieci WiFi podłączając choćby do komputera stacjonarnego.

Konfiguracja wzmacniacza sieci TP-Link

TP-Link Tether

Zaczynamy od podłączenia wzmacniacza do prądu (standardowe polskie gniazdko). Cała konfiguracja TP-Link RE505X polega na ściągnięciu aplikacji na telefon TP-Link Tether i podaniu w niej swojego hasła do sieci Wifi. To wszystko. Teraz wzmacniasz sygnału tworzy dodatkową silniejszą sieć WiFi w naszym domu. Dokładniej to tworzy dwie dodatkowe sieci – pierwszą 2,4 GHz i  drugą 5 GHz.

Prędkość działania TP-Link RE505X

wzmacniacz wifi tplink

TP-Link RE505X oferują prędkość do 1200 MB/s w przypadku sieci 5 GHz oraz do 300 Mb/s jeżeli używacie sieci 2.4 GHz. Wzmacniacz sieci TP-Link to ogromne prędkości i niskie opóźnienia. TP-Link RE505X obsługuje również sieci w najnowszym standardzie WiFi 6.

Wzmacniacz sieci bezprzewodowej WiFi TP-Link RE505X podsumowanie

Czy warto kupić TP-Link RE505X? Cena TP-Link RE505X to około 350 złotych. Jeżeli macie problemy z zasięgiem WiFi, problemy sieciowej spędzają Wam sen z powiek, nerwy już nie wytrzymują zakłóceń sieci to zdecydowanie warto się w ten sprzęt wyposażyć. TP-Link RE505X powinien rozwiązań Wasze problemy.

wzmacniacz sygnału wifi tplink

Alternatywnym rozwiązaniem, jeżeli macie problemy z zasięgiem sieci WiFi, jest wymiana routera na nowy, z obsługą WiFi 6 o sieci 5 GHz. Wybór pozostawiam Wam. Oba rozwiązania powinny pomóc.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne