Xbox zablokuje nieoryginalne pady, headsety i inne akcesoria

Xbox nieoryginalne akcesoria

Złe wieści dla posiadaczy konsol Xbox. Microsoft wkrótce zablokuje nieautoryzowane akcesoria do konsoli. Jeżeli macie nieoryginalnego lub nielicencjonowanego pada do Xbox, kierownice, słuchawki lub inne akcesoria, to przestaną one działać.

Microsoft zdalnie zablokuje dostęp do tych urządzeń – konsola po połączeniu ich będzie pokazywać błąd. Firma tłumaczy swoje działania tym, że nieoryginalne akcesoria psują doświadczenia płynące z gier.

Co oznaczają błędy 0x82d60003 oraz 0x82d60003?

Błąd 0x82d60002 Xbox

Błędy 0x82d60002 i 0x82d60003 oznaczają, że do konsoli Xbox podłączono nieoryginalne i nielicencjonowane przez Microsoft pady, headsety lub inne akcesoria. Microsoft zablokował możliwość używania nielicencjonowanych akcesoriów do swojej konsoli. Obecnie nie ma możliwości obejścia tego błędu – należy wymienić akcesoria do gry na oryginalne i licencjonowane.

Czy pady i headsety innych firm będą działać z Xboxem?

Designed for Xbox

Jak rozpoznać, że czy urządzenie będzie działać z Xboxem? Podczas wybierania padów, headsetów, kierownic i innych akcesoriów do konsoli Xbox, warto zwrócić uwagę czy na opakowaniu znajduje się informacja “Designed for Xbox”. Wybierając produkty z tym logo mamy pewność, że będą one działać z konsolą Xbox One oraz Xbox Series S/X.

Designed for Xbox lista firm

Wśród produktów Designed for Xbox są takie marki jak Razer, Logitech, SteelSeries, HyperX, Corsair, Trustmaster, Fanatec, Band & Olufsen i wiele innych.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne