Telefon Xiaomi z wymiennymi obiektywami aparatu

Xiaomi 12S Ultra Concept

Xiaomi zaprezentował telefon, który może zrewolucjonizować fotografię i filmowanie.

Mowa o telefonie Xiaomi 12S Ultra Concept do którego można podłączyć obiektywy od lustrzanek. Telefon ma dwa własne wbudowane aparaty tylne, ale dodatkowo można do niego zamontować również profesjonalne szkiełka. Działa ze wszystkimi obiektywami Leica M przeznaczonymi do profesjonalnych aparatów – lustrzanek i bezlusterkowców.

Dlaczego Xiaomi 12S Ultra Concept to taki rewolucyjny smartfon? Bo telefony mają znacznie szybsze procesory niż aparaty, a aparaty mają znacznie lepszą optykę. Tu mamy okazje połączyć szybki procesor telefonu Xiaomi z profesjonalną optyką Leica.

Xiaomi 12S Ultra Concept

Telefon Xiaomi 12S Ultra Concept wyposażono w 1″ calową matrycę. Fotki robione przez telefon są robione 10-bit RAWach.

Xiaomi 12S Ultra Concept

Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle telefon Xiaomi 12S Ultra Concept trafi do sprzedaży. W samej nazwie znajduje się “Concept”, co może oznaczać, że będzie to urządzenie tylko koncepcyjne i nigdy nie dostępne w sprzedaży konsumenckiej. Natomiast Xiaomi znane jest z tego, że przy pomocy prezentacji koncepcyjnych bada rynek. Jeżeli zainteresowanie Xiaomi 12S Ultra Concept będzie duże, to smartfon z pewnością trafi do sprzedaży.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne