Poważny problem z telefonami Xiaomi – zaparowany aparat

Xiaomi 14 para wodna w obiektywie aparatu

Poważny problem mają posiadacze najnowszych telefonów Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra, czyli flagowych modeli firmy. Zanim przejdziemy do rzeczy, dodam tylko, że obecnie Xiaomi 14 Ultra jest droższym telefonem od iPhone 15 Pro. Co za tym idzie, oczekuje od Xiaomi najwyższej jakości.

Coraz więcej użytkowników zgłasza, że w obiektywach w ich telefonów Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra pojawia się para wodna. Problem pojawia się kiedy zmienia się temperatura w okół telefonu np. przechodzimy z ciepłego pomieszczenia do zimnego (z domu na zewnątrz) i odwrotnie.

Xiaomi 14 zaparowany obiektyw

Zaparowany obiektyw Xiaomi sprawia, że znacznie spada jakość zdjęć. Problem zgłaszają setki posiadaczy tych modeli telefonów Xiaomi, więc nie jest to pojedynczy przypadek.

Użytkownicy smartfonów Xiaomi dzielą się na grupach sposobami na zparowny obiektyw, ale czy takie rzeczy powinny się dziać w telefonie za 6799 zł?

Xiaomi 14 Ultra para w aparacie

Xiaomi twierdzi, że parowanie obiektywu w telefonie jest normalnym zjawiskiem. Firma nie ma zamiaru przyjmować urządzeń na gwarancję z tego powodu. To ciekawe, bo jakoś w iPhone, ani Samsungach obiektywy nigdy nie parowały.

Co o tym sądzicie? Kto ma rację – Xiaomi czy użytkownicy? Dajcie znać w komentarzu.

Źródła: fb @Krzysiek Kotliński, fb @Sebastian Krappmann, fb @Francesca Pagano.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne