Xiaomi zapowiedziało telefon dla vlogerów – Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi zapowiedziało smartfon dla vlogerów – Xiaomi Mi 11 Ultra. Samo Xiaomi go tak nie nazwało, ale zdecydowanie jest to telefon dla vlogerów i moim zdaniem za chwilę połowa Insta-girls będzie z niego korzystać.

Co jest ważne w kręceniu wideo / robieniu zdjęć?

  • jakość i budowa obiektywów,
  • oprogramowanie,
  • wielkość matrycy.

Czym jest matryca? Matryca jest tym elementem na który pada obraz z obiektywu. Następnie jest przetwarany przez oprogramowanie. Zdjęcia telefonami są gorsze od profesjonalnych aparatów, ponieważ matryca jest w nich bardzo mała. W nowym Xiaomi ta matryca jest dużo większa. Aż 5x większa niż w iPhone 12 Pro.

Xiaomi Mi 11 wielkość matrycy

Większość vlogerów wybierała aparaty pół profesjonalne, ponieważ mają one matryce o znacznie większej wielkości od telefonów przez co obraz jest głębszy, tło się naturalnie rozmywa, a obraz w ciemności jest lepszej jakości.

W nowym Xiaomi 11 Ultra będą matryce wielkości prawie 1 cala, czyli takiej jak w popularnym kompakcie Canon PowerShot G7x.

Xiaomi mi 11 ultra ekran tylny

Jak wiadomo jednak z telefonu bloguje się trzymając go przodem. Więc aparat tylnym ma mało znaczenie. No i tu Xiaomi rozwiązuje problem dodając drugi wyświetlacz z tyłu telefonu do poglądu wideo o zdjęć. Moim zdaniem ten telefon pozamiata na rynku vlogerek.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne