Jak zrobić zdjęcie z rozmazanymi lampkami choinkowymi?

zdjęcie z rozmazanymi lampkami choinkowymi

Idą święta! Moda piękne choinki w ciepłych kolorach oraz rozmazane światełka na Insta właśnie się zaczyna. Dziś mam dla Was szybki poradnik jak zrobić zdjęcie z efektem rozmazanych lampek choinkowych.

Do wykonania klimatycznego świątecznego zdjęcia z efektem rozmazanych lampek choinkowych najlepiej sprawdzi się lustrzanka lub aparat kompaktowy. Nie wszystkie telefony będą potrafiły sobie z tym poradzić.

 1. Uruchomcie tryb manualny w swoim aparacie. Najczęściej oznaczany literką M na pokrętle.
  tryb manualny lustrzanka
 2. Na aparacie ustawcie następujące parametry:
  – f / przysłona: najmniejsza jak się da. Najlepiej sprawdzą wartości takie jak f/1.4, f/1.8, f/2, f/2.4, f/2.8. W niektórych aparatach parametr jest oznaczany po prostu jako 1.4, 1.8, 2.4 itd..
  – Ogniskowa: jak najdłuższa. Jeżeli macie obiektyw zmienno-ogniskowy tzn. taki z zoomem, to ustawcie przybliżenie na maksa.
  – ISO: obojętne. Byle by zdjęcie było dość jasne.
  – Czas naświetlania: obojętne. Aby zdjęcie nie wyszło rozmazane należy stosować czasy naświetlenia nie dłuższe niż 1/100 sekundy, czyli np. 1/100, 1/150, 1/200, 1/500, 1/1000. Czasami parametr ten bywa oznaczony po prostu jako 100, 200, 300. 500, 1000 itd.. 1/100 = 100, 1/200 = 200 etc..
  lustrzanka zmiana przysłony
 3. Teraz ustawcie lampki. Chodzi o to żeby lampki nie były blisko modelki. Niech np. lampki będą 20 cm od aparatu, a modelka będzie 2 metry od aparatu. Możecie ustawić również ustawić lampi za modelką np. modelka 1 m od aparatu, a lampki 4 m od aparatu.
  zdjęcia z lampkami choinkowymi
 4. Zróbcie zdjęcie i gotowe 🙂
  zdjęcie z efektem rozmazanych lampek choinkowych

Więcej porad jak robić piękne kreatywne zdjęcia znajdziecie w dziale lifehacki foto. Zapraszam.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne