UOKiK: 1 500 000 zł kary za reklamowanie fotowoltaiki

Call Center UOKiK kara fotowoltaika

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył karę w wysokości 1 500 000 zł na firmę Asmanta Call Center za nielegalne praktyki związane z prowadzeniem agresywnych kampanii telefonicznych promujących fotowoltaikę. Decyzja została podjęta w odpowiedzi na wiele skarg konsumentów, którzy zgłaszali, że otrzymywali uciążliwe i nachalne telefony reklamowe od tej firmy.

Fotowoltaika stała się w ostatnich latach popularnym rozwiązaniem w zakresie energii odnawialnej. Wzrost zainteresowania tymi rozwiązaniami wywołał jednak także zwiększoną aktywność firm, które nie zawsze przestrzegają obowiązujących przepisów oraz godzą w prawa konsumentów.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy UOKiK otrzymał znaczną liczbę skarg od obywateli, którzy informowali o otrzymywaniu natrętnych i niepożądanych połączeń telefonicznych od Asmanta Call Center. Firma ta, specjalizująca się w marketingu i sprzedaży fotowoltaiki, była oskarżana o agresywną i nieuczciwą praktykę zdobywania klientów.

Asmanta Call Center nie tylko wykonywała telefony bez zgody na marketing telefoniczny, ale również wprowadzała konsumentów w błąd – telefoniści informowali, że możliwe jest pozyskanie 20 000 zł dotacji, kiedy tak naprawdę dotacja wynosiła 5 000 zł. Ponadto, aby zachęcić do instalacji fotowoltaika, firma straszyła potencjalnych klientów możliwymi przerwami w dostawie prądu oraz kilkukrotnym wzrostem cen energii.

Źródło: https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=19719

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne