17-latek kupił mamie dom dzięki graniu w Minecraft

Kupił dom dzięki graniu w Minecraft

Wasi rodzice twierdzą, że na graniu w gry nie można zarobić dobrych pieniędzy? To posłuchajcie tego! 17-latek kupił swojej mamie dom dzięki graniu w Minecraft.

Zaczęło się od tego, że w 2019 roku, wtedy jeszcze 15-letni chłopak Maksym Gavrylenko pochodzący z Ukrainy, wraz z dwójką kolegów kupili serwer gry Minecraft za 5000 zł. Jak przeczytaliście, chłopaki nie założyli nowego serwera, tylko kupili taki, na którym już sami lubili grać. Przez dwa kolejne lata chłopaki robili wszystko aby rozkręcić serwer, tak żeby zdobywał popularność.

Maksym Gavrylenko Minecraft
Maksym Gavrylenko

Po tych dwóch latach, ich serwer Minecraft stał się jednym z najpopularniejszych na świecie. Co ciekawe młodzi mężczyźni zarządzali serwerem ze swojej sypialni. Wtedy 17-latek wraz z kolegami otrzymał ofertę sprzedaży serwera od firmy technologicznej za kilkaset tysięcy złotych.

Za zarobione pieniądze, jeden z chłopaków – Maksym, postanowił kupić dom swojej mamie, która przez wojnę stała się bezdomna. Chłopak nazuwa się , pochodzi z Ukrainy, a obecnie mieszka w Szkocji.

Źródło informacji: https://www.dailymail.co.uk/news/article-12172947/Ukrainian-schoolboy-17-makes-fortune-selling-Minecraft-business-set-bedroom.html

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne