Prokuratura ściga autorów komentarzy w Internecie

Zbigniew Ziobro obraźliwe komentarze

Jest to taka chyba pierwsza taka sprawa w Polsce! Prokuratura rozpoczęto ściganie osób, które pisała niemiłe komentarze w Internecie. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Giżycku.

W opisie sprawy czytamy, że Internauci na forum Gazety Wyborczej pod „czterema artykułami krytycznie i czasem też wulgarnie wypowiadali się pod adresem ministra sprawiedliwości i jego prawej ręki, prokuratora krajowego”.

We wpisach internauci mieli użyć wobec wobec Zbigniewa Ziobry i Bogdana Święczkowskiego określeń typu „łajdacy”, „bandyci”, „bydło”, “skur***”.

Podstawą prawną do rozpoczęci postępowania jest art. 244 kodeksu karnego:

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zwykle podobne sprawy są ścigane z oskarżenia prywatnego. Natomiast w tym przypadku do akcji wkroczyła sama prokuratura, co zaskakuje.

Co sądzicie na ten temat? Powinno się karać internetowych hejterów?

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne