Hulajnoga o niesamowitych osiągach – Hiley Tiger 8 V3 LR

Hiley Tiger 8 V3 LR recenzja

Do naszej redakcji trafiła hulajnoga elektryczna Hiley Tiger 8 V3 LR. Na pierwszy “rzut oka” hulajka ma bardzo terenowy charakter, dlatego podczas recenzji sprawdzimy jak radzi sobie nie tylko w mieście, ale również na mniej utwardzonych powierzchniach.

Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia recenzji hulajnogi elektrycznej Hiley Tiger 8 V3 LR. Co wyróżnia ją wyróżnia? Jakie ma zalety i wady? Oto nasza opinia o Tiger 8 V3 LR.

Kup hulajnogę Hiley Tiger 8 V3 LR – RED

Kup hulajnogę Hiley Tiger 8 V3 LR – Black

Hiley Tiger 8 V3 LR odblokowanie prędkości

Naszą recenzję Hiley Tiger 8 V3 LR zaczynamy od odblokowania hulajnogi. Po otrzymaniu sprzętu, ma on nałożoną blokadę maksymalnej prędkości do 20 km/h.

Hiley Tiger 8 V3 LR odblokowanie prędkości

Jeżeli chcemy wykorzystać cały potencjał Hiley Tiger 8 V3 LR, to musimy zdjąć ograniczenie prędkości. Aby to zrobić należy przeciąć jeden z dwóch cienkich kabli, które znajdziemy przy blacie hulajnogi. Do całego procesu wystarczą nożyczki oraz taśma izolacyjna. Nie trzeba odkręcać żadnych śrubek. Wystarczy przeciąć jeden z przewodów i zakleić obie jego strony taśmą izolacyjną.

Cała recenzja, którą czytacie dotyczy hulajnogi Hiley Tiger 8 V3 LR po zdjęciu blokady prędkości.

Czy hulajnoga Hiley Tiger 8 V3 LR traci gwarancję po odblokowaniu?

Skontaktowałem się z polski dystrybutorem i poinformował mnie on, że hulajnoga Hiley Tiger 8 V3 LR nie traci gwarancji po zdjęciu ograniczenia prędkości poprzez przecięcie kabla.

Budowa hulajnogi Hiley Tiger 8 V3 LR

Hiley Tiger 8 V3 LR recenzja

Jak pewnie już zauważyliście po zobaczeniu pierwszych zdjęć, hulajnoga elektryczna ma bardzo solidną budowę i sportowo-terenowy charakter. Wszystkie elementy Tiger 8 są metalowe (z wyjątkiem błotników, które są z grubego plastiku). Hulajnoga Hiley Tiger 8 V3 LR waży 22 kg, więc jest to jedna z lżejszych hulajnóg sportowych.

Hulajnoga elektryczna Hiley

Pierwsze co rzuca się w oczy, to bardzo solidne amortyzatory, które działają świetnie. Podczas swoich testów sprawdziłem ich możliwości, a te okazały się naprawdę imponujące. Ale o wrażeniach z jazdy przeczytacie w dalszej części recenzji.

Hiley Tiger 8 V3 LR koła

Koła hulajnogi Tiger 8 V3 LR mają wielkość 8,5″ x 3 cala. Opony wyglądają bardzo solidne. Wbudowano w nie elektryczne bębnowe hamulce.

Hiley Tiger 8 V3 blat

Blat hulajnogi Hiley pokryto antypoślizgową gumą. Z boku blatu znajduje się nóżka. Po bokach blatu mamy czerwone światła, które najfajniej wyglądają kiedy jest ciemno.

Hiley Tiger 8 V3 oświetlenie

A jeżeli już mowa o podświetleniu, to hulajnoga elektryczna Tiger 8 V3 LR posiada potrójne światło przednie (jedno umieszczone wyżej + dwie lampy umieszczone na wysokości blatu). Światła pozwalają na komfortową jazdę w nocy. Z tyłu mamy dwa czerwone światła zwiększające naszą widoczność innym uczestnikom ruchu drogowego.

Hiley Tiger 8 V3 światła

Hulajnoga Hiley Tiger 8 V3 LR ma regulowaną wysokość. Kierownicę możemy ustawić na odpowiedniej wysokości zarówno dla dzieci, jak i dla wysokich dorosłych.

Hiley Tiger 8 V3 kierownica

W centralnym miejscu kierownicy znajduje się oczywiście ekran. Sprawdzimy na nim aktualną prędkość, stan baterii, łączną przejechaną odległość, odległość przejechaną podczas pojedynczego uruchomienia itd.. Wyświetlacz jest czytelny nawet w słoneczne dni. Po prawej stronie kierownicy mamy tylko manetkę gazu i hamulec. Po lewej stronie mamy przycisk klaksonu, włączenie / wyłączenie oświetlenie bocznego, przyciski zwiększania i zmniejszania biegów, przycisk uruchamiania hulajnogi, przycisk służący do włączenia / wyłączenia światła przedniego, przycisk zmiany wyświetlanej informacji na ekranie oraz hamulec. Trochę tego jest, ale na każdym guziku znajdują się czytelne symbole nie pozostawiające wątpliwości do czego służy.

Hiley Tiger 8 V3 składanie

Pochwalić należy również możliwość składania hulajnogi elektrycznej Tiger 8 V3 LR. Złożyć możemy zarówno rurę układu kierowniczego, co umożliwia wygodne przenoszenie, ale i również kierownicę. Obie blokady są solidnie wykonane – nie ma możliwości, że coś się samo złoży lub rozłoży podczas jazdy. Przenosząc ją również mamy pewność, że konstrukcja zaraz się nie rozłoży.

Hiley Tiger 8 V3 kierownica

Podsumowując – design hulajnogi elektrycznej Hiley Tiger 8 V3 LR jest bardzo ładny, a całość jest solidnie wykonana. Wszystko działa jak należy.

Jazda hulajnogą elektryczną Hiley Tiger 8 V3 LR

Już samo uruchomienie hulajnogi elektrycznej Hiley Tiger 8 V3 LR mnie nieco zaskoczyło. Dlaczego? Hulajnogę elektryczną odpalamy nie przy pomocy kluczyka, a poprzez zbliżenie breloka NFT do ekranu. Breloczek jest bardzo mały i można go np. przypiąć do kluczy od domu. To pierwsza hulajnoga, którą testowałem jaka wykorzystuje tą technologię.

Hiley Tiger 8 V3 odpalanie

Hulajnoga Tiger 8 V3 LR posiada trzy biegi:

 • bieg 1: maksymalna prędkość, którą rozwicie wynosi 10 km/h
 • bieg 2: maksymalna prędkość, którą rozwicie wynosi 15 km/h
 • bieg 3: maksymalna prędkość, którą rozwicie wynosi 45 km/h

Swoje testy hulajnogi Hiley Tiger 8 V3 LR zacząłem od miejskich przestrzeni. Przez pierwszą godzinę jeździłem po chodnikach, ścieżkach rowerowych i placach. Moje wrażenia są take, że dzięki porządnym amortyzatorom, praktycznie nie czuć żadnych wybojów. Zmiana nawierzchni z asfaltu na kostkę brukową jest bardzo mało odczuwalna.

Hiley Tiger 8 V3 jazda

Wrażenia z jazdy Hiley Tiger 8 V3 LR są takie, że to bardzo dynamiczny i zrywny sprzęt (na trzecim biegu). Czuć moc 600 watowego silnika (moc szczytowa to 1350 watów). Hulajnoga rusza i przyspiesza szybko.

Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie również to, że hulajnoga Hiley Tiger 8 V3 LR jest bardzo skrętna. Nawrotki o 360 stopni nie stanowią dla niej problemu (można zobaczyć na filmie na początku tej recenzji). Żadne manewry w przestrzeni miejskiej nie sprawiły mi trudności.

Hiley Tiger 8 V3 budowa

Jednak prawdziwy sportowy charakter hulajnoga elektryczna Hiley Tiger 8 V3 LR pokazuje na mniej utwardzonych powierzchniach. Jeździłem nią po parkach, nieutwardzonych wzniesieniach oraz łące pełnej dziur i wyboi. Tutaj również hulajnoga Hiley radziła sobie bardzo dobrze. Jadąc po tak nierównych powierzchniach czuć pracę amortyzatora, a podjeżdżając pod górki czuć moc silnika! Uwielbiam to uczucie!

Hiley Tiger 8 V3 LR – prędkość maksymalna

Hiley Tiger 8 V3 LR prędkość maksymalna

Producent deklaruje, że prędkość maksymalna hulajnogi elektrycznej Hiley Tiger 8 V3 LR wynosi 45 km/h. Przy mojej wadze 75 kg maksymalna prędkość jaką zobaczyłem na liczniku Hiley podczas jazdy po płaskiej drodze to 41 km/h. Zatem z pewnością osobie nieco lżejszej ode mnie uda się rozpędzić hulajkę do deklarowanych 45 km/h.

Jaki zasięg ma hulajnoga elektryczna Hiley Tiger 8 V3 LR?

Hiley Tiger 8 V3 LR zasięg

Producent deklaruje, że zasięg podczas jazdy w trybie ECO wynosi 60 km. Przyznam, że trudno się jeździ hulajnogą Hiley Tiger 8 V3 LR z prędkością 10 km/h – czuje się wtedy, że nie wykorzystuje się jej potencjału. Podczas moich testów jeździłem najszybciej jak się dało, hamowałem, ruszałem, przemierzałem teren o różnym ukształtowaniu. Przy tak różnorodnej i dynamicznej jeździe bateria hulajnogi Hiley Tiger 8 V3 LR wystarczyła mi na przejechanie 43 km (przy wadze 75 kg).

Warto jednak wspomnieć, że kilka dni temu producent zwiększył pojemność akumulatora hulajnogi. Testowany przeze mnie model Tiger 8 V3 miał akumulator o pojemności 15.6A / 48V. Obecnie w sprzedaży jest tylko wersja hulajnogi z akumulatorem o pojemności 19.2A / 48V. Mamy więc tutaj wzrost pojemności baterii o 23%. Co za tym idzie, możecie się spodziewać, że zasięg hulajnogi Hiley Tiger 8 V3 LR, którą kupicie będzie o 23% wyższy! Super!

Ładowanie hulajnogi Hiley Tiger 8 V3 LR

Hiley Tiger 8 ładowanie

Ładowanie hulajnogi elektrycznej odbywa się przy pomocy ładowarki, którą znajdziemy w zestawie. Naładowanie hulajnogi od 0% do 100% zajmuje około 9 godzin. Port ładowania znajduje się z przodu blatu. Jest on solidnie zabezpieczony przed wodą oraz pyłem przy pomocy specjalnej nakrętki.

Hiley Tiger 8 V3 LR – specyfikacja techniczna

Oto specyfikacja techniczna hulajnogi Hiley Tiger 8 V3 LR pochodząca ze strony producenta.

 • Producent: Hiley
 • Model: Tiger 8
 • Maksymalna prędkość: 45 km/h po odblokowaniu (20km/h bez odblokowywania)
 • Dla kogo: dla dorosłych
 • Kolory: Red oraz Black Edition
 • Akumulator: 48V 19.2Ah
 • Maksymalny zasięg: do 60 km
 • Czas ładowania: 5-9 godzin (w zależności od ładowarki)
 • Moc silnika: 600W (1350W szczytowa)
 • Waga produktu: 22 kg
 • Materiał wykonania: Aluminium lotnicze 6061, stal
 • Maksymalne obciążenie: 120 kg
 • Wymiary kół: 8,5″ x 3
 • Wymiary (długość x szerokość x wysokość): 1150 x 580 x 1200
 • Kierownica: składana, z regulacją wysokości
 • Maksymalny kąt podjazdu: 15 stopni
 • Budowa kół: dętkowe przód i tył
 • Przyspieszanie: dźwignia na kierownicy
 • Hamowanie: 2x hamulec bębnowy, elektryczny
 • Oświetlenie: Podwójne LED, RGB
 • Dostępne kolory: czerwony i czarny
 • Aplikacja na smartfona: Nie
 • Dodatkowe informacje: efektowne podświetlenie LED
 • Gwarancja: 2 lata hulajnoga, 1 rok akumulator (wersja LR i VLR 2 lata)

Gdzie kupić hulajnogę Hiley Tiger 8 V3 LR?

Hulajnogę najlepiej kupić u autoryzowanego dystrybutora. Tam znajdziecie również najlepszą cenę i pewność co do ewentualnych napraw gwarancyjnych. Dystrybutor zapewnia naprawdę door-to-door.

Kup hulajnogę Hiley Tiger 8 V3 LR – RED

Kup hulajnogę Hiley Tiger 8 V3 LR – Black

Czy warto kupić hulajnogę elektryczną Hiley Tiger 8 V3 LR?

Hiley Tiger 8 V3 LR opinie

Czy zatem warto kupić hulajnogę elektryczną Hiley Tiger 8 V3 LR? Zdecydowanie tak. Podczas swoich testów nie znalazłem żadnych wad tego sprzętu. Hiley Tiger 8 V3 LR obecnie można dostać w cenie 3999 zł. Tym samym jest to jedna z najlepszych hulajnóg elektrycznych do 4000 zł. Polecam.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne