To koniec TikToka w USA. Donald Trump jutro zbanuje aplikację

Donald Trump

Donald Trump – prezydent Stanów Zjednoczonych, zapowiedział że zbanuje TikToka już jutro. To oznacza, że amerykanie nie będą mogli korzystać z aplikacji.

Tym samym Stany Zjednoczone uchodzące za najbardziej wolny kraj na świecie, w którym możecie osiągnąć wszystko, banują aplikacje ze śmiesznymi filmikami dla młodzieży.

@techmatepl

To koniec TikToka w USA #tiktok #tech #technology #technologia #technologie #ciekawostka #ciekawostki

♬ Coffee for Your Head – Vinyll

Dlaczego Donald Trump zbanował TikToka?

Ban dla chińskiej aplikacji społecznościowej TikTok to część wojny handlowej między Chinami a USA. Wojna handlowa polega na ograniczeniu przepływu informacji oraz towarów między kilkoma krajami, w tym wypadku Chinami i USA.

Donald Trump twierdzi, że TikTok szpieguje obywateli USA i mu się to nie podoba. Tylko, że tak samo albo nawet bardziej niż TikTok szpiegują nas Google, Facebook, Instagram, Microsoft i inne firmy. Wychodzi na to, że szpiegować mogą nas tylko amerykańskie firmy, a inne już nie.

Jak można zbanować TikToka?

O dziwo zbanowanie aplikacji jest bardzo proste. Nie trzeba jej nawet usuwać z Google Play czy AppStore.

Prezydent Donald Trump piszę ustawę, w której nakazuje zablokowanie połączenie z serwerami TikToka. Do ustawy muszą się dostosować wszyscy dostawcy internetu jak T-Mobile, Play, Orange, INEA, etc.. Jeżeli by się nie dostosowali, to dostaliby miliony dollarów kary, więc muszą. Wpisują oni adresy serwerów TikToka za zakazaną listę.

Korzystając z tych sieci i internetu po uruchomieniu aplikacji TikTok nic się nie wyświetli, ponieważ nie będzie mogła ona się połączyć z serwerem i pobrać filmików.

Kto się cieszy z bana dla TikToka?

Z bana dla TikToka cieszą się twórcy innych portali społecznościowych jak Facebooka czy Snapchat. Teraz ludzie zamiast spędzać czas na TikToku będą używać ich aplikacji.

Microsoft chce przejąć TikToka

Donald Trump zapowiedział, że z TikToka będzie można korzystać tylko jeżeli TikTok stanie się amerykańską firmą i przeniesie swoją siedzibę do Stanów Zjednoczonych.

Swoje zainteresowanie kupieniem TikToka wyraziła amerykańska firma Microsoft. Właściciele TikToka jednak zapowiedzieli, że nie mają zamiaru sprzedawać swojej firmy.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne