Paznokcie, które świecą po zbliżeniu do telefonu

paznokcie świecące po zbliżeniu do telefonu

Słyszeliście o paznokciach NFC? To nowość, która robi wzbudza zachwyt za granicą. Dlaczego? Naklejki na paznokcie NFC świecą, gdy zbliży się je do telefonu! Dokładnie tak – są to naklejki na paznokcie, które świecą kiedy przyłożycie je do telefonu.

Kup paznokcie NFC

Naklejki na paznokcie NFC – co to?

Naklejki NFC na paznokcie z diodą LED świecą kiedy zbliżymy je do telefonu. Naklejki na paznokcie są naprawdę cienkie (1 mm). Kiedy zbliżymy je do telefonu zaczynają migać światłem w różnych kolorach. Kiedy mamy ręce z dala od telefonu, paznokcie nie będą świecić.

paznokcie świecące po zbliżeniu do telefonu

Właśnie – naklejki nie świecą, kiedy są z dala od smartfona. Migają tylko po zbliżeniu.

świecące naklejki na paznokcie

Naklejki na paznokcie trzymają się dobrze. Do testu zamówiłem naklejki na paznokcie NFC w różnych kolorach (czerwony, zielony, niebieski, biały, żółty).

Paznokcie NFC – jak to działa?

NFC to mikrochipy, które pobierają niewielką ilość energii z telefonu. W naklejkach na paznokcie NFC umieszczone mikro-chipy. Energia z telefonu jest wykorzystywana do zapalenia diody LED, która zaczyna migać.

paznokcie nfc

Warto zaznaczyć, że mowa tu o naprawdę niewielkiej porcji energii, którą telefonu po prostu “wydziela” mając włączoną funkcję NFC. Nie uświadczycie więc tutaj większego zużycia baterii telefonu niż zazwyczaj.

Hybrydy paznokcie NFC

Aby sprawdzić jakość paznokci NFC, do testu postanowiłem zaprosić moją koleżkę Ninę, która pomalowała naklejki NFC lakierem, a następnie zrobiła z nich hybrydę.

świecące paznokcie

Przyznam, że trochę bałem się, że pod wpływem malowania lakierem, a następnie utwardzania lakieru lampą, chip NFC ulegnie spaleniu. Zastanawiałem się również czy “mikro-elektronika” w naklejce ulegnie uszkodzeniu lub sama dioda LED będzie widoczna pod lakierem.

świecące paznokcie

Muszę przyznać, że bardzo pozytywnym zaskoczeniem było dla mnie, że po pomalowaniu lakierem, a następnie utwardzeniu paznokcia lampą do robienia hybryd, wszystko działało normalnie.

Paznokcie, które świecą po zbliżeniu do telefonu – test

Paznokieć NFC pomalowany lakierem miga po zbliżeniu do telefonu. Światło diody LED jest mocne. Naklejki po nałożeniu lakieru są praktycznie niewidoczne.

paznokcie nfc

Jak mocne jest światło diody LED naklejki na paznokieć NFC? Światło jest zarówno dobrze widoczne w dzień, jak i w nocy. Dużo większe wrażenie miganie robi oczywiście kiedy jest ciemno.

świecące paznokcie telefon

Warto jednak wspomnieć, że po nałożeniu lakieru, kolor diody LED przyjmuję kolor lakieru. W przypadku naszego testu – mimo tego, że diody w naklejkach na paznokcie NFT były w różnych kolorach, wszystkie zaczęły migać na niebiesko (kolor lakieru).

paznokcie świecące po zbliżeniu do telefonu

A co ze zdejmowaniem paznokci NFT? Naklejki można łatwo odkleić bez żadnych urazów na paznokciu. Po zdjęciu paznokieć wygląda jak wcześniej!

Świecące paznokcie – z jakimi telefonami działają?

paznokcie nfc

Paznokcie świecące po zbliżeniu do telefonu działają ze wszystkimi telefonami, które mają funkcję łączności NFC. Wyjątek tutaj stanowią iPhone. Mimo tego, że telefony Apple posiadają funkcję NFC, to naklejki na paznokcie nie świecą po zbliżeniu do iPhone.

Paznokcie świecące po zbliżeniu do telefonu – cena

paznokcie nfc cena

Ile kosztują naklejki na paznokcie świecące po zbliżeniu do telefonu? Testowany egzemplarz kupiłem na AliExpress w cenie 3,70 zł za jedną naklejkę.

Kup paznokcie NFC

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne