Pokaz możliwości psów-robotów Unitree Go2 na IFA 2023

Pies-roboty Unitree Go2

Byliśmy na pokazie możliwości psów-robotów firmy Unitree na targach IFA 2023 w Berlinie.

Pies-roboty Unitree Go2 – test

Na wideo możecie zobaczyć, że psy-roboty poruszają się bardzo żwawo. Obrót o 90 stopni jest wykonywany zaledwie w ułamku sekundy. Pies-robot się skręca idąc, a w podskoku zmienia pozycje.

Unitree Go2 może przyjmować różne pozy, takie jak skakanie, rozciąganie, uścisk dłoni, wiwatowanie, podskakiwanie i siadanie. Maksymalna prędkość poruszania się psa-robota Unitree Go2 to 18 km/h, czyli bez problemu można z nim biegać.

Pies-roboty Unitree Go2

Sterować psem-robotem Unitree Go2 możemy będąc w dowolnym miejscu na świecie, ponieważ korzystają one z łączności LTE. Oczywiście można też sterować stojąc obok wykorzystując WiFi i Bluetooth. A samo sterowanie psem-robotem odbywa się przy pomocy specjalnego pilota.

Psy-roboty firmy Unitree Go2 wyposażono w kamerę o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, która streamuje obraz do pilota. Za system poruszania się odpowiada czujnik 4D LiDAR L1, który szacuje odległość z dokładnością d 5 cm.

Psy roboty gdzie kupić

Psy-roboty Unitree Go2 mają też wbudowany mikrofon i głośniki. Jak taki zaczął na mnie szczekać, to uciekałem ile sił w nogach. Producent poinformował nas, że jeżeli tylko mamy ochotę, to możemy z niego puścić muzykę ze Spotify.

Na jednym ładowaniu baterii pies-robot trzymają od 2 do 4 godzin.

Cena psa-robota Unitree Go2

Pies-robot cena

Ceny psów-robotów Unitree Go2 zaczynają się od 1600 EUR, czyli około 7000 zł. W sprzedaży dostępne są trzy wersje: Air (najtańsza), Pro (droższa) i Edu (najdroższa). Można je zamówić już teraz. Modele różnią się długością pracy baterii, maksymalną prędkością biegu, łącznością i kilkoma innymi aspektami. Więcej dowiecie się na stronie producenta: https://www.unitree.com/en/go2/

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne