Jak poprawić płynność gier i jakość grafiki na PlayStation 5?

VRR ALLM PlayStation 5

Jak polepszyć swoje wrażenia z grania na PlayStation 5 poprzez zmiejszenie input laga i polepszenie płynności? Dzięki temu prostemu lifehackowi granie na PS5 będzie znacznie przyjemniejsze. Wystarczy włączyć dwie funkcje na konsoli i na telewizorze (lub monitorze) – VRR i ALLM.

VRR to funkcja synchronizująca częstotliwość odświeżania ekranu z konsolą PlayStation 5. Dzięki VRR na PlayStation unikniemy problemu z nierówną ilością FPS, podwójnymi klatkami oraz zbyt mała ilością FPS w grach wysyłaną do telewizora (lub monitora). Więcej o VRR.

Variable Refresh Rate w monitorze

ALLM to funkcja zmniejszająca input lag w telewizorze lub monitorze. Po włączeniu ALLM obraz jest przyjmowany przez odbiornik (np. telewizor lub monitor) z pominięciem zbędnego podczas grania przetwarzania. Więcej o ALLM.

ALLM

Jak włączyć VRR i ALLM na PlayStation 5?

 1. Wejdźcie w Ustawienia (ikona koła zębatego w prawym górnym rogu).
  lepsza grafika PS5
 2. Wybierzcie Ekran i wideo.
  ustawienia grafiki PlayStation 5
 3. Ustawcie ALLM na Automatycznie.
  ALLM PlayStation 5
 4. Ustawcie VRR na Automatycznie.
  VRR PlayStation 5

Jak włączyć VRR i ALLM na telewizorze?

Najczęściej po włączeniu dowolnej gry na PlayStation 5 należy wcisnąć na pilocie telewizora przycisk Ustawienia (zazwyczaj oznaczony ikoną koła zębatego). Ważne, aby zrobić to kiedy mamy włączoną grę (inaczej może nie działać). Następnie wejdźcie w Ustawienia Trybu Gry.

W zależności od modelu telewizora, VRR i ALLM może włączać się w inny sposób. Najlepiej sprawdzić w instrukcji lub wpisać w Google “<marka telewizora> VRR”.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne