Czy policjant może żądać odblokowania telefonu?

Policja telefon prawa obywatela

Czy policjant może skonfiskować nam telefon? Czy policjant może żądać od nad odblokowania telefonu? Czy można nagrywać policjantów podczas interwencji? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w moim artykule. Zachęcam do przeczytania, aby znać swoje prawa podczas spotkań z policją.

Czy policjant może skonfiskować nasz telefon?

Policjant nie może skonfiskować nam telefonu. Do tego potrzebna jest zgoda prokuratura lub muszą istnieć przesłanki, że nasz telefon zagraża czyjemuś życiu lub zdrowiu.Jeżeli policjant zabrał nasz telefon, to jeżeli nie udowodni tych przesłanek, to nam będzie przysługiwać odszykowanie o które będziemy mogli walczyć w sądzie.

Czy policjant może żądać odblokowania telefonu?

Jeżeli policjant poprosi nas o odblokowanie telefonu, to nie musimy wykonywać tego polecania. Nie istnieje prawo nakazujące nam odblokować telefon na żądanie policji. Choć oczywiście możemy odblokować swój telefon i pokazać jego zawartość policji, jeżeli tylko chcemy.

Czy można nagrywać policjantów podczas interwencji?

Tak. Można nagrywać policję podczas wykonywania interwencji. Nasze nagrywanie nie powinno w żaden sposób utrudniać czynności policjantom.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne