Trafił niesłusznie do więzienia przez sztuczną inteligencję

Skazany przez AI

Tragedia wywołana przez sztuczną inteligencję. W Stanach Zjednoczonych ktoś napadł na sklep Sunglass Hut z użyciem broni. Policja skorzystała z automatycznego systemu identyfikacji twarzy, aby znaleźć winnego. O przestępstwo oskarżony został 61-letni mężczyzna nazywający się Harvey Eugene Murphy.

Mężczyzna twierdził, że to nie on popełnił to przestępstwo, i że w czasie napadu był w oddalonej od miejsca zbrodni o 3000 kilometrów Kalifornii. To jednak nie przeszkodziło temu, aby zarówno policja, jak i sąd uznały go winnym. Wszyscy chcieli bardzo znaleźć winnego i zamknąć sprawę.

Harvey Eugene Murphy trafił do aresztu, w którym został pobity i wykorzystywany seksualnie przez 3 innych mężczyzn.

Po kilku godzinach, dzięki swoim prawnikom, Murphy został zwolniony z aresztu. Policja przyznała, że doszło do pewnych zaniechań.

Murphy pozwał sklep i policję na kwotę $10.000.000 za trwały uszczerbek na zdrowiu, którego doznał będąc w areszcie. Tak niestety się kończy ślepe zaufanie do AI.

Źródło: https://www.dailymail.co.uk/news/article-13007297/texas-man-sues-sunglass-hut-facial-recognition-wrongly-identified.html#article-13007297

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne