Rozwijane telefony 2021 – zwijany TCL / LG Rollable / Oppo X 2021

TCL Printed OLED

2021 zdecydowanie będzie rokiem rozwijanych telefonów. Wiele firm zaprezentowało swoje składane zrolowane telefony. Właściwie nie wiem jak je powinniśmy określać w języku polskim – zwijane telefon, rozwijane telefony czy rolowane telefony?

Na samym początku warto zaznaczyć, że są to koncepty i nie wiadomo czy w ogóle trafią do sprzedaży. Trzymajmy kciuki! Ruszamy z przeglądem targów CES 2021!

Rozwijany telefon z TCL AMOLED Rollable Display

Zacznijmy od firmy TCL. TCL zaprezentowało mały telefon, który może się stać większym telefonem. Telefon ma wykorzystywać autorską technologię TCL AMOLED Rollable Display. Pomyślicie, że to tylko jakiś koncept, ale nie, bo pokazano działanie tego telefonu ekranu w prawdziwym życiu. Robi wrażenie.

Niestety nie wiadomi nic o planach wprowadzenia rozwijanego telefonu TCL do sprzedaży.

Zwiany tablet TCL Printed OLED

Drugim produktem TCL jest 17-calowy rozwijany z dwóch stron tablet, który wygląda trochę jak z filmu since fiction. Nie wiem dlaczego, ale dlaczego kojarzy mi się z filmem Igrzyska Śmierci.

Na filmie widać jedynie render, ale TCL pokazało działanie ekranu w praktyce. Wow. Robi wrażenie. Rozwijany tablet TCL ma wykorzystywać autorską technologię TCL Printed Flexible OLED Scrolling Display.

Niestety również w tym przypadku firma TCL nie deklaruje wprowadzenia tego telefonu do sprzedaży. Natomiast PR Manager TCL Adam Bialic napisał mi, że “To jest na razie głównie prezentacja technologii, a nie produkt konsumencki. Chociaż oczywiście nie jest to sztuka dla sztuki, a krok w faktycznym wprowadzeniu czegoś takiego.“. Miejmy nadzieję, że jednak trafi do sprzedaży, a przynajmniej będzie można go potrzymać w łapkach.

Rozwijany telefon LG Rollable

Swój rozwijany telefon zaprezentowało również LG. Będzie nazywać się LG Rollable. Tutaj z kolei normalnych rozmiarów telefon zmienia się w tablet, co jest moim zdaniem bardzo sensownym rozwiązaniem. Niestety LG zaprezentowało jedynie render swojego rolowanego telefonu.

Warto dodać, że firma LG deklaruje, że telefon LG Rollable trafi do sprzedaży konsumenckiej. To świetna informacja! Trzymajmy kciuki, żeby udało się jeszcze w 2021 roku!

Rozwijany smartfon Oppo X 2021

Kilka miesięcy wcześniej swój zwijany telefon pokazało również Oppo. Ma nazywać się Oppo X 2021.

Jest również wideo z działania telefonu w prawdziwym życiu.

Również firma Oppo niestety na razie nie mówi, o wprowadzeniu telefonu Oppo X 2021 do sprzedaży. Szkoda.

Rozwijane telefony kiedy?

Chcielibyście taki zwijany telefon? Dajcie znać w komentarzu. Nie wiadomo czy w 2021 roku będzie nam dane skorzystać z zwijanych telefonów. Ja trzymam kciuki, że tak. O realnym wypuszczeniu telefonu na rynek myśli póki co myśli jedynie firma LG. Trzymajmy kciuki, żeby im się udało.

 

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne