Profesjonalny tłumacz – Vasco Translator V4 – recenzja

Vasco Translator V4 opinie

Do naszej redakcji na testy trafił profesjonalny tłumacz – Vasco Translator V4. Jest to urządzenie nieco mniejsze od telefonu komórkowego. W tym artykule omówimy działanie i przetestujemy możliwości Vasco Translator V4. Zapraszam do zapoznania się z naszą recenzją.

Kup najtaniej Vasco Translator V4

Po co komu tłumacz w czasach Google Translate?

Zacznę od tego co jest dla mniej najważniejsze – urządzenie Vasco Translator V4 działa w prawie 200 krajach. Ja niedawno byłem na Kubie (w Ameryce Północnej). Bardzo się zdziwiłem, kiedy dowiedziałem się, że sieć komórkowa T-Mobile nie oferuje tam Internetu w roamingu. Co to oznacza? Przez cały wyjazd (10 dni) mój telefon pokazywał brak zasięgu. Po skorzystaniu z hotelowego WiFi dowiedziałem się, że żadna polska sieć nie ma podpisanej umowy na roaming Internetu mobilnego w tym kraju.

Kuba

Na Kubie urzędowym jest język hiszpański. Ja angielski znam bardzo dobrze, ale hiszpańskiego niestety wcale. Będąc w hotelu mogłem korzystać z WiFi i tłumacza Googla. Ale aby skorzystać z Internetu mobilnego na Kubie trzeba stać w kilkugodzinnej kolejce po lokalną kartę SIM.

Kiedy opuściłem mury wakacyjnego kurortu, to nie miałem dostępu do Internetu, a co za tym idzie, tłumacz Google nie działał. Przez to trudno było się porozumieć. Wtedy po raz pierwszy doceniłem zalety posiadania tłumacza Vasco Translator V4.

Tłumacz Vasco

Jak wspomniałem, Vasco Translator V4 działa w prawie 200 krajach (również na Kubie). Tłumacz Vasco wykorzystuje do tłumaczenia Internet, ale Wy nie musicie się o to martwić! Producent urządzenia zapewnia kartę SIM z dożywotnim dostępem do serwerów tłumaczeń Vasco. Do działania urządzenia nie jest potrzebny żaden abonament. Wystarczy raz zakupić translator, aby mieć dożywotni dostęp do tłumaczeń. Nie jest potrzebny również dostęp do WiFi, ani telefon. Vasco Translator V4 to całkowicie samodzielne urządzenie.

Jak działa Vasco Translator V4?

Po uruchomieniu urządzenia Vasco Translator V4 naszym oczom ukazuje się menu z kilkoma pozycjami. Wszystko jest bardzo proste i intuicyjne. Z obsługą Vasco Translator V4 bez problemu poradzą sobie również osoby “nietechniczne”.

Translator Vasco

Pierwszą z możliwości tłumaczeń jest Rozmowa. Tutaj wybieramy dwa języki – swój i rozmówcy. Przytrzymując pierwszy przycisk funkcyjny z boku obudowy (lub klikając na ekranie) mówimy my. Tłumacz rejestruje mowę i tłumaczy ją na język rozmówcy. Możemy też napisać na klawiaturze co chcemy przekazać. Po szybkim przetłumaczeniu, Vasco Translator V4 mówi w języku rozmówcy to, co my powiedzieliśmy w swoim. Muszę przyznać, że wymowa tłumacza Vasco brzmi bardzo naturalnie. Funkcję mowy można również wyłączyć (wtedy na ekranie wyświetlany jest sam tekst). Przytrzymując drugi przycisk funkcyjny mówi nasz rozmówca. Reszta czynności przebiega analogicznie. Tłumacz rejestruję mowę lub wpisany  tekst i tłumaczy na nasz język. W ten sposób można nawiązać dynamiczny dialog.

Vasco Translator tłumaczenie zdjęć

Drugą możliwością tłumaczeń jest Zdjęcie. Po kliknięciu w ikonkę, uruchamia się aparat fotograficzny. Robimy zdjęcie tekstu (dokumentów, książki, billboardu, ogłoszenia, taka na prawdę czegokolwiek z tekstem), wybieramy język tłumaczenia, a Vasco Translator V4 sam rozpoznaje oryginalny język i nakłada na niego transkrypcje.

Vasco Translator tłumaczenie tekstu

Funkcja Tekst to po prostu tłumaczenie tekstu. Wystarczy wybrać język z którego chcemy przetłumaczyć na język docelowy.

Chat grupowy / Multitalk umożliwia prowadzenie rozmów grupowych nawet z 100 osobami mówiącymi w różnych językach (posiadających tłumacz Vasco lub pobraną aplikację). Multitalk pozwala stworzyć własny pokój lub dołączyć do istniejącego.

Vasco Translator V4 Nauka języka

Ostatnią funkcją Vasco Translator V4, którą omówimy jest Nauka. Jak to działa? Aplikacja pokazuje nam często używane słówka, a po kliknięciu na ekran wyświetla się ich tłumaczenie w języku, którego chcemy się uczyć. To fajny i szybki sposób na poszerzenie swojej wiedzy.

Urządzenie posiada wbudowaną baterię o pojemności 2400 mAh. Ja podczas testów korzystałem z tłumacza przez około 6 godzin i w tym czasie procent naładowania baterii spadł od 100% do 72%. To oznacza, że jego bateria bez problemu wystarczy na kilka dni intensywnego korzystania.

Vasco Translator V4 wysłanie tekstu na email

Warto wspomnieć też, że Vasco Translator V4 ma możliwość przesłania wykonanego tłumaczenia na adres e-mail.

Jakość tłumaczeń Vasco Translator V4

Vasco Translator V4 wykorzystuje do działania aż 10 różnych silników językowych, z których najlepszy jest wybierany na podstawie pary językowej. Dzięki temu może pochwalić się 96% skutecznością tłumaczeń. Wow!

Vasco Translator V4

Tłumacz mowy działa w aż 76 językach, a tłumacz foto obsługuje aż 108 języków! Pełna obsługa ponad 70 języków oznacza, że można porozumieć się dzięki niemu z aż 90% ludności całego świata.

A jeśli poruszyliśmy już temat wymowy, to tutaj również trzeba pochwalić Vasco Translator V4. Wymowa tłumacza brzmi bardzo naturalnie.

Vasco Translator V4 – budowa

Vasco Translator V4 budowa

Pierwsze wrażenia po wyciągnięciu z opakowania Vasco Translator V4 są takie, że to bardzo eleganckie urządzenie. Design jest piękny, nowoczesny i ergonomiczny. Z przodu urządzenia mamy duży 5″ calowy ekran o rozdzielczości 576 x 1440 pikseli. Wszystkie treści na nim są dobrze widoczne i ostre. Ekran jest jasny i dobrze widoczny nawet w słoneczne dni.

Vasco Translator

Tył urządzenia jest wykonany z wysokiej jakości plastiku. Kolorów do wyboru jest 5: Black Onyx, Pearl White, Stone Gray, Cobalt Blue i Ruby Red. My testujemy w urządzenie w kolorze Pearl White i mi się on najbardziej podoba.

Vasco Translator czy warto

Na prawej krawędzi Vasco Translator V4 mamy 3 przyciski: do włączania / wyłączania / usypiania urządzenia, oraz dwa przyciski funkcyjne dla rozmówców wykorzystywane w podczas tłumaczeń w Rozmowie.

Vasco Translator opinie

Po lewej stronie urządzenia znajdziemy przyciski do zwiększania i zmniejszania głośności, oraz slot na kartę SIM. Jak wspomniałem wcześniej – slot na kartę SIM nas nie interesuje. Wraz z urządzeniem dostajemy dożywotni dostęp do serwera tłumaczeń Vasco.

Vasco Translator V4 tył

Z tyłu urządzenia znajduje się aparat fotograficzny wykorzystywany do tłumaczenia zdjęć. Obok obiektywu aparatu jest również latarka.

Vasco Translator V4 opinie

Na górze Vasco Translator V4 znajdują się głośnik i mikrofon. Nie mierzyłem mocy głośników w decybelach, ale bez problemu usłyszycie je nawet w mocno hałaśliwych miejscach.

Vasco Translator V4 recenzja

Na dole tłumacza jest gniazdo USB-C do ładowania, drugi głośnik i drugi mikrofon. To właśnie dwa mikrofony (na górze i dole urządzenia) sprawiają, że tłumacz wyłapuje słowa bardzo dobrze, nawet kiedy dialog odbywa się w głośnym miejscu.

Vasco Translator V4 test

Do urządzenia można podłączyć słuchawki przez port USB-C.

Vasco Translator V4 opakowanie

Razem w Vasco Translator V4 otrzymamy w zestawie: etui, kabel USB-C, ładowarkę, pasek i dokumentację.

Czy warto kupić Vasco Translator V4?

Vasco Translator V4 czy warto

Vasco Translator V4 to świetny tłumacz! Wygląda bardzo elegancko, a jakość jego tłumaczeń imponuje. Urządzenie jest szczególnie przydatne, gdy podróżujecie do egzotycznych krajów. Za to na terenie Unii Europejskiej zapewnie najwyższą jakość tłumaczeń na rynku. Polecam. Standardowa cena Vasco Translator V4 to 1849 zł.

Black week 2023 – kod zniżkowy na wszystkie urządzenia Vasco

W okresie Black Week 2023 – od 23. do 27. listopada 2023 można kupić wszystkie urządzenia Vasco o 20% taniej. Wystarczy skorzystać z linku poniżej.

Kup najtaniej Vasco Translator V4

Vasco Translator V4 – kod zniżkowy działający cały rok

Vasco Translator V4 kod zniżkowy

Wspólnie z producentem urządzenia przygotowaliśmy dla Was kod zniżkowy 5%, który będzie działał przez cały rok. Dodatkowo oferta ta łączy się z innymi promocjami. Aby skorzystać z rabatu 5% kupcie Vasco Translator V4 na oficjalnej stronie producenta, a w koszyku wpiszcie kod rabatowy: TechMate5. Polecam.

Komenatarze

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Komentarze są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Logowanie lub darmowa rejestracja.

Zobacz też…

Popularne